stelling dat de grafschriften in hedendaags Latijns lettertype vroeger wel foutloos wa ren overgeschreven. Dit bleek bij nader on derzoek helaas niet het geval te zijn. Op de foto's die ik op het allerlaatst nog had ge nomen, zag ik spelfouten in de fragmenta rische tekst op de zwaar beschadigde zerk van de familie Lampsins, waarvan de hele rechterzijde ontbreekt. Ik had beter moe ten kijken. Zelfs de sterfdatum van Maria Muenicx bleek niet te kloppen. De leeftijd waarop Maria Lampsins in 1636 overleed, volgens het genoemde boek 31 jaar, was bij nader inzien onmogelijk, omdat haar moeder in 1610 op 72-jarige leeftijd overle den was. Het aprilnummer van Den Spiegel was toen helaas al gedrukt. Er bleek nog een ouder boek te zijn in het Zeeuws Archief, Wapenborden en wapens op tom bes, monumenten in kerken in Zeeland tot 1798, door Mr. P.J. Rethaan Macaré, waar in de zerken werden belicht. Ik besloot dat boek te raadplegen. Hierin staat ook het grafschrift van de familie Lampsins. Met de spelling daarvan hield Mr. Rethaan Macaré zich niet bezig, hij vond het belangrijker de juiste gegevens te noteren. Gelukkig maar. Aan de hand van deze gegevens heb ik de hele tekst zo goed mogelijk gereconstru eerd. Ook aan de hand van mijn foto's, die ik deze keer heel goed heb bekeken. De spelling wijkt op de steen ook hier en daar af, maar dat was in de zeventiende eeuw niet ongebruikelijk. Hier volgt de rectifica tie: Links boven: "Hier rust in den Heere Jacob Lampsins fs. Cornelis gebooren van Oostende die over- leet den 6 April 1615 ende sine Huisvrouwe Jacominne Fieters fa. Jans gebooren van Nieupoort die overleet den 24 Nofember 1613." Rechts boven: "Hier rust in den Heere Jan Lampsins fs. Cornelis gebooren van Oostende die over leet den 2 Feberwari 1619." Onder het wapen in het middenveld: "Hier rust in den Heere Cornelis Lampsins die overleet den 24 November 1624 out sinde 84 jaren. Ende Marya Muenicx fa. Jans, Huysvrouwe van Cornelis Lampsins, beyde van Osthende, tsamen in Huywelick gheweest hebbende over de 46 jaren, die overleet den 14 dach van Julyo Ao. 1610 out synde 72 jaeren." Op de rand, beginnende bovenaan: "Hier rust in den Heere Maria Lampsins fa. Cornelis out 51 jaeren gebooren van Oostende, gestorven op den 8 September Ao. 1636." Hierbij kan ik het volgende nog vaststel len. Als Maria Lampsins in 1585 geboren is te Ostende, moet de familie daarna pas verhuisd zijn naar Vlissingen, en dus niet omstreeks 1584, zoals werd verondersteld. Tot zover mijn verbeterde versie van het grafschrift met toelichtingen van de familie Lampsins, een van de belangrijkste families uit het zeventiende eeuwse Vlissingen. Januari 2012 25

Den Spiegel | 2012 | | pagina 27