Na 54.489 afbeeldingen fotodoeumentalist Anton Tanghe met pensioen Veronica Frenks Anton Tanghe aan het werk. (Foto Veronica Frenks) Wie een foto uit het stadsarchief nodig heeft, zoekt via internet de gevraagde foto op, vult een formulier in en krijgt deze digitaal of afgedrukt toegestuurd. 'Ja, zo gaat het nu, je kunt enorm veel foto's thuis op de computer bekijken', bevestigt Anton Tanghe, scheidend fotodocumentalist van het gemeentearchief Vlissingen. Anton Tanghe heeft twintig jaar gewerkt aan de beeldcollectie. Een goed moment om te inventariseren wat er de laatste jaren veranderd is. 'Het is hier op de studiezaal heel rustig ge worden. De meeste mensen bekijken thuis wat we hebben. Dat is een enorm verschil'. Toen Tanghe begon, plakte hij foto's op karton. Wanneer hij dat vertelt kijkt hij erbij alsof hij iets vreselijks gedaan heeft. 'Dat ging vroeger zo, nu worden afbeeldin gen heel anders bewaard. En we plakken er zeker geen etiketten meer op. Op een typemachine maakte ik de beschrijvingen van wat er te zien was, van de fotograaf, het jaartal en andere bijzonderheden. Dat gebeurt nog steeds. Alle foto's staan be schreven. Die bestanden zijn tegenwoordig digitaal. Wanneer we negatieven kregen, werden die afgedrukt. We konden uren in de donkere kamer doorbrengen. Dat had wel wat. Met wasknijpers hingen die foto's dan te drogen als ze uit hun ontwikkelbad kwamen.' De afbeeldingen werden in grote bakken gezet in wat nu de studiezaal is. Er kwa men altijd wel mensen kijken. Soms wilde iemand gericht iets zoeken, maar het is Januari 2012 29

Den Spiegel | 2012 | | pagina 31