De bij Anderwijk horende boerderij bleef bestaan, zoals vaak het geval was. Een boerenbedrijf was immers grotendeels zelf voorzienend en kon in moeilijke tijden te gen een stootje. CJit de notariële akten van de Koudekerkse notaris Loeff kunnen we opmaken, dat Jan Uzeboud op 3 mei 1819 de boerderij voor 950 gulden kocht van de eerder genoemde Janis Adamse. IJzeboud en zijn vrouw Anna de Landmeter waren juist een aantal dagen ervoor, op middel bare leeftijd, getrouwd. Na Jan IJzebouds dood in 1854, boerde zijn zoon Abraham nog lange tijd hier, op het gebied van het voormalige Anderwijk. In de IJzeboudperiode ontstond de naam Boksweg, naar Bartholomeeus Boks, een vroegere eigenaar van de in de buurt lig gende boerderij De Lange Pacht. De huidi ge Boksweg is een rechtgetrokken B-weg, die dwars door het voormalige landgoed Anderwijk loopt. In april 1886 trad Pieter Leynsz. Brasser in het huwelijk met Cornelia Aarnoutse. Daarna kocht het stel het boerenbedrijfje van Abraham IJzeboud. Helaas heeft Pieter zijn vak niet lang kunnen uitoefenen. De Koudekerkenaar werd niet ouder dan een jaar of dertig en stierf al in november 1892, zijn vrouw en vier kinderen achterlatend. In tegenstelling tot haar man bereikte Cornelia wel een hoge leeftijd. Een paar jaar voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog blies zij haar laatste adem uit. Vanwege de oorlogshandelingen trok fa milie Stroo, bestaande uit ouders, kinde ren en een tante, aan het einde van 1944, vanuit de aan de duinvoet liggende buurt schap Zwanenburg, tijdelijk in het leeg staande boerderijtje van wijlen Cornelia Aarnoutse. Dit onderkomen bleek vrij van water tijdens de inundatie van Walcheren. Van hieruit kon zoon Dirk in deze moeilijke jaren zijn beroep als melkman in Vlissingen uitvoeren. De nu 86-jarige woont nog altijd in Vlissingen, om precies te zijn in de wijk Paauwenburg. Dirk Stroo vertelt een anekdote: "Ik weet nog dat ik hartstikke trots was op mijn pas aangeschafte Gazelle-fiets waaraan de ban den weliswaar ontbraken. Op het zoldertje van de boerderij had ik mijn rijwiel goed verstopt voor de moffen. Als de Duisters langskwamen, was de kans namelijk groot Boksweg-Galgeweg 2011 (Foto Jaco Simons). 22 Den Spiegel

Den Spiegel | 2012 | | pagina 24