aantal jongeren bezit genomen van de ver laten speeltuin. Er werd naar hartenlust gebruik gemaakt van de speeltoestellen en enkele belhamels waren zelfs de leegstaan de woning binnengedrongen. Hun optreden haalde de Vlissingsche Courant. Op 10 mei 1940 was door de Dienst der Domeinen een grote afbraakverkoping ge pland van vijf huizen aan de Hogeweg bij het vliegveld. Gelet op de datum zal er van deze verkoping niet veel terecht zijn geko men, op die dag brak immers de oorlog uit. Wanneer café Boschweg is afgebro ken is onbekend. Uit een dossier in het Gemeentearchief van Vlissingen blijkt ech ter dat het in 1946 niet meer bestond. Johannes Clowting overleed op 14 mei 1945 in Middelburg en werd daar aanvan kelijk ook begraven. Op 8 juni 1946 wer den zijn stoffelijke resten naar Vlissingen overgebracht. Zijn vrouw, Anna Christina Heijeriks, overleed op 3 november 1962 en werd bij haar man begraven. Het graf is aanwezig op de Noorderbegraafplaats. Beiden rusten in de omgeving waar zij zes tien jaar lang hun bedrijf hebben uitgeoe fend en velen plezier hebben verschaft... Het graf van Johannes Clowting en Anna Christina Heijeriks. (Foto Jules Braat). Over de auteur: Jules Braat, geboren in Vlissingen. Was werkzaam bij NS te Utrecht. Geïnteresseerd in geschiedenis, volgde in vrije tijd opleiding Geschiedenis MO. Publiceert regelmatig in Den Spiegel en De Wete van de Heemkundige Kring Walcheren. Bronnen Gemeentearchief Vlissingen: - Bevolkingsregisters - Dossier gesloopte panden Hogeweg - Dossier Drankvergunningen - Archief notaris Paap - Plattegrond Vlissingen 1919 Gemeente Vlissingen: - Correspondentie met Moorderbegraafplaats Gemeente Middelburg: - Correspondentie met Gemeentebegraafplaats Zeeuws Archief: - Archief notaris van der Harst - Site: Zeeuwen gezocht Zeeuwse Bibliotheek: - Krantenbank Zeeland: diverse Zeeuwse kranten Literatuur: - De Wete, jrg 24, nr 3 1995 Met dank aan: mevrouw Bliek, Vlissingen, de heer Goozen, Oost-Souburg, mevrouw Jonkheer, Middelburg April 2012 29

Den Spiegel | 2012 | | pagina 31