Den Spiegel Jaargang 31, nummer 1, januari 2013 Den Spiegel is het tijdschrift van de Vereniging Vrienden van het muZEEum en het Gemeentearchief Vlissingen Inhoud Fort Rammekens, stoere oude dame Aafke Verdonk-Rodenhuis 2 De oude dame en de boswachter Karei Leeftink 3 Een Zeeburg tegen wil en dank Peter van Druenen 8 Fort Rammekens Bram Silkens 17 Het Vlakke bij Rammekens; enkele rimpelingen Ad Tramper 25 Redactie en redactieadres A.H. Verdonk-Rodenhuis, eindredacteur P.G. van Druenen N.Ph.E. van den Elzen-Velleman J.G. den Exter A.C. Tramper Breewaterstraat 8b, 4381 JX Vlissingen ISSN: 0921-982X E-mail: redactie@vriendenmuzeeum.nl Sluitingsdatum kopij 15 februari 2013. Kopij die na sluitings datum wordt ingeleverd, wordt niet meer geplaatst of wordt in de volgende Den Spiegel gepubliceerd. Ingezonden stukken De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden stukken in te korten of niet te plaatsen. Vormgeving druk De Vey Mestdagh, Vlissingen Vereniging Vrienden van het muZEEum en het Gemeentearchief Vlissingen De contributie van de vereniging bedraagt minimaal 22,50 per kalenderjaar. Ook kan een hoger bedrag naar keuze worden betaald. Elk bedrag boven de minimumcon tributie komt geheel ten goede aan het aan koop- en restauratiefonds. Overmaking van de contributie kan ge schieden op Postbank nr. 330198 of RABO-bankrekening nr. 34.93.48.502 t.n.v. Vereniging Vrienden van het muZEEum en het Gemeentearchief Vlissingen. Website www.vriendenmuzeeum.nl Opgave nieuwe leden M.W. Feij-Flipse, Nieuwstraat 51, 4381 CP Vlissingen, tel. 0118-410279 Of via de website: www.vriendenmuzeeum.nl Bestuur T.M.E. Ekering, voorzitter M.W. Feij-Flipse, secretaris J. Visser, penningmeester P.G. van Druenen, bestuurslid M.H. Punt, bestuurslid A.C. Tramper, adviseur W.I.M. Weber, adviseur Erelid Th.J. Westerhout J.C.Th, van der Doef L.A.C.M. Speckens J. Hintzen Voorpagina: Luchtfoto van de consolidatiewerkzaamheden op Fort Rammekens, 2012 (Foto RDH) Zonder schriftelijke toestemming van de redactie mag niets uit deze uitgave worden overgenomen. Januari 2013 1

Den Spiegel | 2013 | | pagina 3