Verenigingsnieuws Peter van Druenen Opheffing In 1901 gingen geruchten over verplaat sing naar Veere, een maand later naar Dordrecht. Geruchten over opheffing doken op maar volgens de Memorie van Antwoord op de Begroting voor 1902 was er geen sprake van opheffing. In 1907 bedroeg het aantal klassianen nog maar 29 en werd het kader gereduceerd, in 1910 werd ook de vacature van adjudant niet aangevuld. Een jaar later draaide het berichtencircus op volle toeren: het Depot verdwijnt, de opheffing wordt ingetrokken. De patiënt hield het nog even vol maar niet voor lang: medio december 1911 hakte de minister de knoop door, het Depot werd ingaande 1 januari 1912 opgeheven. Het kader ging terug naar zijn oorspronkelijke korps, de klassianen werden ondergebracht in strafklassen bij de diverse onderdelen. Slot Ruim 30 jaar was het depot in Vlissingen gevestigd. Ruw geschat hebben ongeveer 2000 klassianen daar een deel van hun diensttijd doorgebracht. De meesten kon den na hun Depotperiode als militair nor maal functioneren, een minderheid lever de de nodige problemen op. Er werd met harde hand geregeerd, maar dat was in die tijd normaal. Ook op scholen werd wel eens een tik uitgedeeld of een pak slaag gegeven en de politie trad ook niet direct zachtzinnig op. Nu kijken we anders tegen bepaalde zaken aan en zou een instituut als het Depot ondenkbaar zijn... Over de auteur: JULES BRAAT, geboren in Vlissingen. Was werkzaam bij NS te Utrecht. Geïnteresseerd in geschiedenis, volgde in vrije tijd opleiding Geschiedenis MO. Publiceert regelmatig in Den Spiegel en De Wete van de Heemkundige Kring Walcheren. Bronnen - Nationaal Archief. 2.13.09 Stamboeken onderofficieren enz. Depot van Discipline. 2.13.01 Receuil Militair 1878 Instituut voor Militaire Historie. - Militair Huis: Kaderlijsten Depot van Discipline Instructierapporten Depot van Discipline Conduitelijsten Depot van Discipline - Militaire Spectator 1900 - Krantenbank Zeeland. Hoewel de Vriendenvereniging zeer ge hecht is aan gedrukte media zoals ons on volprezen magazine Den Spiegel, zijn wij als bestuur van mening dat communicatie via email en onze website grote voordelen heeft voor wie dat wil. We willen u ook tus sentijds informatie toesturen over de acti viteiten en dat kan het best via e-mail. Van veel leden hebben wij reeds het e-mail- adres. Het kan zijn dat we uw e-mailadres nog niet hebben. Vandaar deze oproep om ons uw e-mail adres toe te sturen. Dat kan via het speci ale e-mailadres leden@vriendenmuzeeum.nl (J hoeft er niets bij te zetten. Gewoon een lege e-mail dus, gericht aan het boven staande adres. 20 Den Spiegel

Den Spiegel | 2013 | | pagina 26