Enkele persoonlijke herinneringen Als je vader, oudere zus en oudere broer fervente zeilsporters zijn krijg je hiervan au tomatisch een tikje mee, ook al ben je zelf niet zo'n uitgesproken liefhebber. Zodoende heb ik ook heel wat uurtjes op 'de jacht club' en zeilend op de Westerschelde door gebracht. Het begon met de kano van mijn broer. Ik weet nog dat hij als tiener met de kano de Westerschelde op wilde maar dat de sluiswachter weigerde zo'n jonge gast de zee op te laten. Voor mijn broer geen probleem, met zijn maat droeg hij de kano over de dijk op het eiland en peddelde rus tig het ruime sop op. Om mijn ouders te verrassen bestond hij het een keer om het Haventje van Meijer binnen te varen, en via de Leiding (Vlissingse Watergang) naar de Witte Wijk te peddelen waar wij toen woon den. In 1956 wist mijn vader een mooi gaffelge- tuigd overnaads koper geklonken S-spant van 6,5 m. lengte en met een boegspriet van 1 m. te kopen. Evenwel zonder hulp motor, dus de haven of de sluis binnenvaren ging op de wrikriem. Later bouwde hij zelf een 4 pk motor met schroefas en schroef in, die echter niet altijd even betrouwbaar was zodat de wrikriem altijd in het gang boord gereed lag om bij motorstoring toch het scheepje binnen te kunnen brengen. Mijn zus is getrouwd vanuit de jachtclub. Het huwelijk vond plaats op 16 juli 1959, dus een maand na de officiële opening van de jachthaven. De pavoiseervlaggen lagen nog gereed om de haven en de jachtjes te ver sieren. Met de botter van Scheldedirecteur Van Ginkel werden het bruidspaar en de bruiloftsgasten van de jachthaven naar het stadhuis aan de Houtkade gevaren, bege leid door vele clubleden met hun versierde scheepjes. Het Scheldepersoneel werkzaam op de schepen aan de afbouwkade genoot met tientallen van het fraaie schouwspel, een rekening voor de verloren werkuren is echter nooit ingediend. Michiel de Ruyterhaven In 1983 wordt door de gemeente overwo gen om de exploitatie van de voormalige vissershaven in het centrum van Vlissingen (1433) na renovatie als jachthaven aan De 'nieuwe' Jachthaven ca 1960. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen) 18 Den Spiegel

Den Spiegel | 2013 | | pagina 22