de vereniging te gunnen. Gezien de grote financiële risico's wordt hiervan door de vereniging afgezien. In 1989 wordt deze haven door particulieren gepacht van de gemeente. De haven beschikt in het begin over 80 vaste ligplaatsen en vijf passanten plaatsen. De geschiedenis van deze haven valt buiten het kader van dit artikel. De toekomst Hoe zal het verder gaan met de Vlissingse jachthavens? Het woord is aan Hans Vroegindeweij, huidige voorzitter van de WW 'Schelde': Met de kennis van nu en de ervaring van toen kan men stellen dat het college van B&W destijds veel daadkrachtiger is ge weest dan tegenwoordig. Voor de inwoners was er behoefte aan ligplaatsen en het ver zoek hierom werd door het college beloond. Doordat er geen of nauwelijks ledenverloop is bij de vereniging blijven de ligplaatsen bezet en kan er mondjesmaat een ligplaats worden toegewezen. Met als gevolg dat er voor een ligplaats een lange wachtlijst is. Om aan de vraag naar ligplaatsen te vol doen heeft de vereniging in 2009 een volledig plan uitgewerkt om nabij de Timmerfabriek een nieuwe jachthaven te realiseren als uitbreiding van de huidige jachthaven. Echter het college van B&W dacht een commerciële partij te hebben ge vonden die naast een jachthaven ook wo ningen met ligplaatsen zou laten bouwen. Tot op heden is er in Vlissingen nog geen enkele uitbreiding van ligplaatsen gerea liseerd. Wel zijn er volop plannen. De ver eniging wenst op korte termijn toch extra ligplaatsen te kunnen verwezenlijken om aan de behoefte van de Vlissingse inwoners te kunnen voldoen. Tot zover Hans Vroegindeweij. Het is te ho pen dat de Vlissingse watersportliefhebbers ook in de toekomst aan 'een goed eindje gemeerd' kunnen blijven. Met dank aan het bestuur van de Vereniging voor Watertoerisme 'Schelde' voor de wel willende toestemming gebruik te mogen maken van het jubileumboek voor het schrijven van dit artikel. Over de auteur: JAQUES DEN EXTER (1945), geboren en getogen Vlissinger is na zijn werkzame leven bij Schelde Marinebouw gepensio neerd en zich gaan interesseren in voor al de contemporaine geschiedenis van Vlissingen. Bronnen www krantenbankzeeland.nl Vlissingsche Courant - Provinciale Zeeuwse Courant B. Maquelin, J. Mastenbroek jr, W. van Ouwerkerk en G. van ünnik, '75jaar Vereniging voor Watertoerisme 'Schelde'Vlissingen 2009 Oktober 2013 19

Den Spiegel | 2013 | | pagina 23