Westerhavenweg 2, 1966 tot 2013. (Privé-archief Koolwijk) haven te Breskens voor tweeduizend gulden van Anthonie Roest. Dit wordt verplaatst naar Vlissingen en is het eerste kantoortje met magazijn aan de buitenhaven. Hier lig gen ook voor mij persoonlijke herinneringen. Mijn ouders waren bevriend met Wil en Wim Roose en als wij met ons gezin in Vlissingen waren zocht mijn vader 'oom Wim' wel eens op aan de buitenhaven. Ik ging als kind dan wel mee en ik herinner me nog de speciale geur en de volle ruimte. Het kantoor van de firma Koolwijk was toch wel een plek waar allerlei mensen aanland den. Werknemers van de Schelde bijvoor beeld die naar een schip moesten dat nog moest komen of die op een bootje wachtten dat hen naar een schip bracht. Een kantoor dat 24 uur open is, is een ideale pleister plaats. Het zal best gezellig geweest zijn. Over gezelligheid heeft Anton ook nog een herinnering. Zijn vader was nogal betrokken bij de mensen aan wie hij leverde. Zo kwam hij eens met kerst met het plan kerstkransen te brengen naar de kleine schepen, coasters die op dat moment binnen lagen: Er worden kransen betrokken van banket bakker Van de Linden in de Badhuisstraat en vader en zoon gaan op pad naar de haven: de een links, de ander rechts en zo belandt de jonge Anton op een schip waar de be manning, verzameld in de kombuis, nu niet bepaald in kerstsfeer is. Wel in hogere sfe ren. Anton moet ook aan een borrel, maar wil dat niet. Hij wordt bedreigd met een pot jam, ze zullen hem insmeren als hij geen borrel neemt. Vader Anton, inmiddels klaar met het afleveren van zijn kerstkransen gaat kijken waar zijn zoon blijft. De zeer vro lijke zeelieden sluiten hem op in een kast. Uiteindelijk worden vader en zoon bevrijd door op de kade aanwezige marechaussee. Kerstkransen zijn er nooit meer uitgedeeld. In 1958 worden de panden aan de Walstraat verkocht aan Hendrik Jan Lijnbach. Hiermee komt een einde aan een periode. In 1966 wordt een nieuw kantoor en ma gazijn gebouwd, Westerhavenweg 2. Dit is nu verlaten voor het nieuwe kantoor aan de Westerhavenweg 14, dat deze zomer in ge bruik genomen is. Oktober 2013 23

Den Spiegel | 2013 | | pagina 27