i i i wees er op dat de woningnood nog lang niet opgelost was en dat veel repatrianten uit Nederlands-Indië werden verwacht. In ons land waren al veel Oost-Europese vluchtelingen, die niet naar hun land wilden terugkeren en ook zij moesten worden ge huisvest. Ook de verwijdering van ongeveer 17000 ongewenste Duitsers uit ons land wachtte nog steeds op toestemming van de bezet tingsautoriteiten in Duitsland. Aan Poolse militairen, die aan de bevrijding van ons land hadden deelgenomen, was toestemming verleend zich in ons land te vestigen. Dit had 7000 verzoeken opgele verd...! De minister wees het plan van de KMS dan ook af en stelde voor de kwestie in de Ministerraad te behandelen. De Ministerraad Op 14 oktober 1946 kwam de zaak in de Ministerraad. Minister president Drees wees op de regeling voor Poolse militairen die ons land bevrijd hadden. Het onder werp werd verwezen naar de Raad voor Economische Aangelegenheden. Men krijgt de indruk dat het voorstel van De Schelde om Polen in Engeland te wer ven weinig sympathie had. Ongeduld Intussen zat men bij de KMS nog steeds op antwoord van Justitie te wachten en op 5 november 1946 trok men aan de bel. Op 23 december kwam een reactie: er zou snel antwoord komen. Eerst moesten de Polen die Nederland mede bevrijd hadden gelegenheid worden gegeven toelating tot Nederland aan te vragen. Gemeenteraad De wervingsactiviteiten van de KMS ble ven niet onopgemerkt. In de gemeenteraad stelde Van Poelje (PvdA) er schriftelijke vragen over. Hij wilde weten of B en W op de hoogte waren van de plannen om bui tenlanders te werven en of daarover advies aan de minister was uitgebracht. B en W Pools pension de Zilverpool aan de Koningsweg, 1953. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen) 22 Den Spiegel

Den Spiegel | 2014 | | pagina 32