van een aantal landwegen in de Zuidwate ring. Dat jaar werden bijna alle wegen aan gepast. Drainage zorgde voor een betere afvloeiing van overtollig water. De ambte naren van de Herverkavelingsdienst zaten in 'De Zwaan' in Oost-Souburg klaar om landbouwers te voorzien van informatie over de nieuwe kavelindeling en de nieuwe wegen en waterlopen in het gebied. Zij kon den hun voorkeur uitspreken voor kavels. De ambtenaren noteerden de wensen in het zogenaamde wensregister. Bij de toedeling zou rekening worden gehouden met de af stand tot het huis van de landbouwer. De 2.000 ha land werd zo eerlijk mogelijk ver deeld onder de gegadigden. Tijdens de vergadering van de Herverkave lingscommissie op 7 september 1951 werd het plan van wegen en waterlopen voor de Zuidwatering vastgesteld. Het zou kort daarna aan GS ter goedkeuring worden voorgelegd. Wijziging van straatnamen in Oost-Souburg en Ritthem Op 4 januari 1950 schreef de voorzitter van het Bureau van Uitvoering van de Her verkavelingscommissie aan de gemeenten Oost- en West-Souburg en Ritthem, en aan de Polder Walcheren dat er nieuwe we gen werden aangelegd in het Herverkave- lingsblok Walcheren. Het was de taak van de wegbeheerder namen te geven aan de wegen in het beheersgebied. Het Bureau verzocht de instellingen dan ook de voor gestelde namen te beoordelen. Het voegde er een kaart bij daterend van 1948. Veel wegelingen in Souburg en Ritthem wa ren doorgaande wegen geworden, andere waren verdwenen. Op de tekening stond een nieuwe hoofdweg aangegeven van Nieuwland naar het station van Vlissingen. Het tracé van deze weg kwam grotendeels overeen met de medio jaren 60 aangelegde Rijksweg 58. Een zijtak, die later nooit is gerealiseerd, liep bovenlangs de Molenweg richting het Kanaal door Walcheren. Bij de beoordeling van de nieuwe straat namen riep de gemeente Ritthem de hulp in van de heer B.J. de Meij, historicus en schoolmeester in het dorp. Hij gaf zijn oordeel over de voorgestelde namen voor de wegen. De gemeente Ritthem stemde op 7 februari 1950 in met alle voorstel len voor handhaving en wijziging van straatnamen van De Meij en berichtte daags erna over de raadsbesluiten aan de Herverkavelingscommissie. Toen de ge meente in september 1954 voor het bedrag De gaten in de dijken bij Fort Rammekens, ca. 1945. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; collectie W.B.J. de Meij) 18 Den Spiegel

Den Spiegel | 2014 | | pagina 24