POLDER WE5T WALCMELRE.N UBunq OOPT. lncT?: Kaart (uitsnede) behorend bij de wegenlegger van Ritthem, 1937. bruik van een stukje Wouterses wegeling. De Meij vindt de naam geschikt en op 7 fe bruari 1950 stemt de gemeenteraad er ook mee in. De weg gaat via een nieuw tracé en een voetpad over in de Bergweg en komt uit bij de Trekdijk. In 1954 stelt de gemeen teraad voor om de weg Nieuwlandseweg te noemen, omdat de reiziger in Nieuwland uitkomt als hij de weg uit loopt. De naam Trekdijkweg haalt het niet. Nieuw-Erveweg: De Meij verzet zich tegen deze naam voor de nieuwe verkavelings- weg, omdat de weg niet bij of naar hof stede Nieuw Erve loopt. De weg loopt op de kaart nog dood, maar B&W verzekeren de Herverkavelingscommissie in 1950 dat de weg in de toekomst doorgetrokken zal worden. De naam Ter Lindeweg is volgens raadsleden meer van toepassing, aangezien de weg ten westen van hofstede Ter Linde zal lopen. Na raadpleging van De Meij noemt de raad de weg in 1954 definitief Welzingseweg. Zuidweg (niet op kaart aangegeven): De weg wordt door de gemeente Oost- en West-Souburg, waar de weg in ligt, in 1823 Zuidweg genoemd. Het is een zijweg van de Schroeweg. De gemeente Ritthem duidt de weg aan als Zandweg. Het vervolg van de weg op Ritthems grondgebied heet dan weer wel Zuidweg. Het noordelijke, Souburgse, deel is sinds de herverkaveling verdwenen; het vervolg in Ritthem is sterk gewijzigd. De Zuidweg wordt in 1950 niet genoemd in de brieven van de Herverkavelingsdienst, De Meij en de gemeente Ritthem. De voor malige Zuidweg lag immers in het ge bied dat gereserveerd was voor het vlieg veld. Het was nog niet zeker of de weg nog zou verschijnen op de kaart. Pas in 1954 duikt de weg weer op in de archie ven als de gemeente advies vraagt aan De Meij. De beschrijving van de weg luidt: 'de weg even ten zuiden van de boerderij 'Waaienburg' over Boschzicht, Ter Linde en Veldlust in de richting van de weg 48-48 (Nieuwlandseweg - red.) aan te duiden als Zuidweg'. April 2014 21

Den Spiegel | 2014 | | pagina 27