Van het bestuur rrmZEEumrneuws Danielle Otten Peter van Druenen (voorzitter a.i.) De Vereniging Vrienden van het muZEE- um en het Gemeentearchief Vlissingen is met haar meer dan 700 leden een forse club. Zeker in beschouwing genomen dat Vlissingen niet eens zo'n hele grote stad is. Er zijn musea in grotere steden die het met minder vrienden moeten doen. Dat u niet alleen lid bent om de cultuur in Vlissingen te ondersteunen en dit mooie kwartaalblad te ontvangen, maar ook actief wilt deelne men aan de activiteiten, blijkt ieder jaar weer uit de enorme belangstelling voor de lezingen, de jaarlijkse excursie en de an dere activiteiten. Een van de doelen van de Vereniging is 'Het financieel ondersteunen bij aanko pen of restaureren van voorwerpen voor de collecties van het muZEEum en het Gemeentearchief'. Van uw jaarlijkse bijdra ge kunnen we Den Spiegel laten drukken en de activiteiten organiseren. Het werk dat hiervoor moet worden verricht, gebeurt door vrijwilligers. Daarom houden we ieder jaar een bedrag over waarmee we het mu ZEEum en het Archief kunnen helpen. Een strenge regel daarbij is dat de financiële bij dragen alleen mogen worden besteed aan het uitbreiden van de collecties en niet aan de exploitatie. We willen, met andere woor den, zien wat er met het geld is gebeurd. Eind 2013 heeft het bestuur besloten om een substantiële bijdrage van 15.000 euro te schenken aan de inrichting van de ka zematten. Om precies te zijn: aan vijf edu catieve films die gemaakt worden om de geschiedenis van dit nieuwe onderdeel van het muZEEum uit te beelden en inzichtelijk te maken. We zijn erg enthousiast over de kazematten en de betekenis die de open stelling in april zal hebben voor Vlissingen en het historisch bewustzijn van haar inwo ners en van de toeristen die de stad bezoe ken. Vanaf april 2014 zijn de kazematten geopend. Tenslotte wil ik u er graag op wijzen dat onze vereniging dit jaar deelneemt aan de Rabobank Clubkas Campagne. De Rabobank Walcheren/Noord-Beveland stelt in 2014 een bedrag van 150.000 euro be schikbaar voor verenigingen en stichtingen. Klanten van de bank kunnen in maart/april stemmen over de verdeling van het geld. Zij krijgen hiervan automatisch bericht. Houd uw post in de gaten en stem op onze vereniging! De Kazematten In april is het zover: de Kazematten gaan open! Ook u kunt dan in de voetsporen treden van de historische beroemdheden Karei V, Michiel de Ruyter en Napoleon. Allen heb ben hier een verleden liggen en aan de hand van dat verleden beleeft u 500 jaar geschiedenis in de bijzondere Kazematten. Wilt u in de voetsporen treden van de histo rische beroemdheden? Vanaf 12 april kunt u een kaartje kopen bij het muZEEum. Gastheren en gastvrouwen gezocht Wij zoeken nog vrijwilligers om als gast vrouw of gastheer op te treden in de Kazematten. Interesse? Neem dan contact op met het muZEEum. SCHIPBREUK, Bunitesa di Dekadensia Vanaf 15 februari 2014 toont het muZEEum in Vlissingen foto's van Monique Harbers in de fototentoonstelling SCHIPBREUK, Bunitesa di Dekadensia. Den Spiegel 26

Den Spiegel | 2014 | | pagina 32