rij. De verhuizing vanuit de Nieuwstraat naar het nieuwe adres was reeds begon nen maar gelukkig stond de voorraad nog gedeeltelijk droog op de eerste verdieping. Per 1 april werd de nieuwe zaak in Radio- en Elektrisch Huishoudelijke Artikelen ge opend. Andries van Westen was toen 65 jaar en zijn broer en compagnon Hendrik 60 jaar. Ze zagen deze investering als een 'appeltje voor de dorst' voor als ze gestopt zouden zijn met werken (over zes a zeven jaar). De opkomst van de televisie en het groeiend aanbod van nieuwe artikelen voor de consumentenmarkt boden goede per spectieven voor de toekomst van het be drijf. Beneden was de winkel van ca. 150 m2 op pervlak en hierachter een ruime werkplaats met twee verdiepingen. Naast het ca. 5 meter diep gelegen portiek met ingangs deur, was aan elke kant een etalage, waar naar in de advertenties werd verwezen met 'zie onze etalages'. Etalages waren in die tijd enorm belangrijk, veel mensen keken hiernaar tijdens de avonden en weekein den, soms als vrijetijdsbesteding. Ook de aan het pakket toegevoegde wasmachi nes, koelkasten en huishoudelijke artikelen konden hier ruimte vinden. Naast radio en televisie wonnen de portable radio, gram mofoon en bandrecorder steeds meer aan populariteit, muziek was geliefd als hobby. De opkomende televisie kreeg echter de vereiste prioriteit in de commerciële markt. De technische diensten van de vakhandel waren door de fabrikanten onderricht in deze nieuwe techniek en klaar voor de ver koop, het verlenen van service op televi sies en het plaatsen van antennes. De grote doorbraak van de televisie begon in 1955 en Philips plaatste collectieve advertenties, inclusief vermelding van de betreffende vakhandelaren in de regio met hun televi- sieverkooppakket. Philips presenteerde in haar stand op de Firato 1957 een collectie tv-meubelen en de nieuwe tv-serie met de bedieningsknop pen van voren onderin weggewerkt, waar door het beeld in een grotere verhouding met de kast kwam te staan (groter beeld, kleinere kast). Wij behoorden in 1956-1957 thuis tot een van de eerste TV-bezitters in Ovezande. Het toestel Philips 17TX170A (43cm beeldbuis) en de kolossale antenne werden geleverd door de plaatselijke leve rancier Fa. A. Boonman die pas een nieuwe zaak had opgezet. Omdat Goes toen nog geen televisietoren had, keken we voor Nederland (1) naar de zender Lopik (kanaal 4), voor Belgie naar Ruiselede (kanaal 2) en voor Belgie- Frans naar Brussel (kanaal 8). Bij bepaalde weersomstandigheden zoals zware mist, konden we soms ook Duitsland ontvangen, maar we hadden ook wel eens slecht beeld. Eind 1957 kwam de zender Goes in de lucht en werd de antenne omgebouwd naar de kanalen 7, 8 en 10, hetgeen een betere ontvangst opleverde. Op 15 november 1962 werd in het Concert gebouw te Vlissingen een Philipsshow ge houden. Hier stonden de nieuwste Philips producten ter demonstratie opgesteld. Van der Meer Vlissingen adverteerde in de PZC met een uitnodiging tot een bezoek aan De nieuwe winkel Walstraat 62 in Vlissingen. 22 Den Spiegel

Den Spiegel | 2014 | | pagina 30