Elektrobedrijf Van der Meer verkocht aan A. Boonman deze show. Er was een kans om een dan aangekocht tv-toestel terug te winnen. Dit soort beurzen en shows waren erg in en boden de handel en de consument gele genheid kennis te maken met de nieuwste technische snufjes. In 1963 kwam Philips met de cassette-re corder. Dit systeem werd wereldwijd geac cepteerd en verdrong het bestaande Ame rikaanse 'eighttrack'-systeem. De cassettes hadden een speelduur van 1 uur (C60), 1,5 uur (C90) en 2 uur (C120). In het begin had men enkel de 'Ferro'-uitvoering (ijzer poeder), later kwamen de kwalitatief betere 'Ferro-Chrome'- en 'Chrome-dioxyde'-uit- voeringen. De Philips technische service centra gaven speciale cursussen in de KTV-techniek. In 1967 werden de eerste kleuren-tv's ge ïnstalleerd, de nog op buizen gebaseerde 'bakken' wogen loodzwaar en moesten met de nodige voorzichtigheid vervoerd wor den. Omdat voor kleurentelevisie dezelfde antenne als die van zwart-wit gebruikt kan worden, werden veel proefplaatsingen ge daan. Het bedrijf H.J. van der Meer in Vlissingen draaide de laatste jaren met verlies, in te genstelling met het zelfstandige bedrijf in Middelburg van J.L. de Keijzer. In 1969 overleed Andries van Westen op 82-jarige leeftijd. Zijn kleinzoon Ds. Rob Kamermans zegt over hem: 'Mijn grootvader was een te goed mens om een harde zakenman te kunnen zijn'. Er waren geen opvolgers en de familie besloot het bedrijf in Vlissingen te verkopen. De nieuwe eigenaar van het bedrijf in Vlissingen werd Adrie Boonman (1930- 2010) die vanaf 1957 een elektrozaak in Ovezande dreef. Toen in 1969 de kans zich voordeed om het bedrijf H.J. van der Meer in Vlissingen te kopen, zag hij hierin de mo gelijkheid om zijn afzetgebied uit te breiden en hierdoor ook zijn omzet en bruto-winst te vergroten. In die periode van grote eco nomische groei met vele nieuwe producten VLISSINGEN Het Vlissingse elek trotechnische bedrijf voorheen Van der Meer zn in de Wolstraat is inclu sief inventaris verkocht. Per 1 decem ber stapt de beheerder-vennoot J. W. van der Grift er officieel uit en zal het bedrijf in het vervolg onder de naam Boonman worden voortgezet. Uitsluitend privéredenen zijn" er de oor zaak van dat de heer Van der Grift het winkelbedrijf heeft overgedaan. Om dat de firma Boonman te Ovezande geen behoefte heeft aan personeelsuit breiding. zijn de werknemers van Van der Meer zn op één na, ontslagen. Alleen het verkoopstertje van de pla- tenafdeling is in het bedrijf Boonman opgenomen. Na een kleine interieursverandering zal de winkel omstreeks IS december wor den heropend. In de zaak Boonman zal men ook voor verlichting terecht kun nen. PZC 26/11/1969. waren de vooruitzichten in de elektro-bran- che eindeloos. Ook de techniek maakte grote sprongen voorwaarts: de laatste bui zenradio's verdwenen door verdere tran- sistorisering, de eerste toepassingen van Integrated Circuits (IC's) werden doorge voerd in radio en tv en de videorecorder lag op korte termijn in het verschiet. Voor de winkel in Vlissingen werd beslo ten om ook hier de naam 'Boonman' aan te houden, temeer omdat diens vakkennis en naambekendheid op een hoog niveau stonden en dit het proces van het terug winnen van klanten zou ondersteunen. De tv-monteur van Boonman (De heer Albert Knuit) was een ex-werknemer van H.J. der Meer uit Vlissingen en was hierdoor reeds goed bekend met het Vlissingse bedrijf en zijn klantenkring. Het aanbrengen van de winkelinrichting werd door het eigen personeel uitgevoerd. De wanden met houten schrootjes betim merd, hiertegen railsystemen met boord- Oktober 2014 23

Den Spiegel | 2014 | | pagina 31