leggers. Op de vloer werden okerkleurige en olijfkleurige tapijttegels bloksgewijs gelegd. Aan het plafond kwamen over de volle breedte hangende lichtkoven met TL- verlichting. De platenbar was van 1960 en voldeed nog goed, de draaitafels werden wel vernieuwd. In een gedeeltelijk afgeslo ten ruimte rechtsachter in de winkel werd de HiFi-afdeling opgezet. Linksachter was de platenafdeling 'Disco-bar', linksvoor te levisie/radio en rechtsvoor de witgoed en huishoudelijke afdeling. Achter de winkel was het magazijn met achteruitgang en daarboven kwam de moderne werkplaats voor de technische dienst. Op de voorgevel prijkte in gele neonletters de naam 'Boonman', de naam 'Radio' he lemaal boven aan de voorgevel bleef staan. Bij het opruimen van de magazijnen en de werkplaats na de overname, kwamen we historisch materiaal van de oude firma H.J. van der Meer Zn tegen. Helaas werd dat vaak afgedaan als 'oude troep', toch wer den er bepaalde stukken opzij gezet (voor het geval de zonen van Adrie Boonman la ter elektrotechniek zouden gaan studeren). Frappant was dat er gelijke werktafels als in Middelburg werden aangetroffen, Na een korte maar intensieve verbouwing van het interieur kon de gemoderniseerde winkel op 19 december 1969 worden her opend. De openingsweek was een succes. Vele 'oude klanten' van de firma Van der Meer keerden weer terug naar hun ver trouwde adres in Vlissingen. Sommigen waren al 50 jaar klant en hadden de ge broeders Andries en Hein van Westen nog goed gekend of zelfs een echte 'Van der Meer'-radio in huis gehad of gezien. Ze wa ren content dat ze nu weer terecht konden voor een goed advies en service. De fatale brand maart 1973 De zaak liep prima tot er op 1 maart 1973 een verwoestende brand in het pand Wal- straat 62/Vlamingstraat te Vlissingen uit brak. Het bedrijf bleek zwaar onderverzekerd door pas uitgeleverde grote inkooporders en de financiële gevolgen hiervan hebben uiteindelijk geleid tot een noodzakelijke sluiting in 1976. Eind december 1973 werd een nieuwe win kel in het pand Spuistraat 82 geopend. Het had (te) lang geduurd eer de klanten weer in Vlissingen terecht konden. De grote win kel aan de Spuistraat was zeer luxe inge richt. Bij het prachtig nieuwe interieur wa ren kosten noch moeite gespaard. Hierdoor kreeg de winkel meteen al een 'dure' uit straling en dat bleek in de praktijk voor de omzet averechts te werken. De over headkosten waren zo hoog dat ook zeer hoge marges behaald dienden te worden, waardoor het bedrijf zich uiteindelijk uit de markt prijsde. Passanten zeiden tegen el kaar: 'hier gaan we niet naar binnen, dit is een dure winkel'. Hoewel het assortiment zeer goed samengesteld was met techni sche noviteiten en er toch veel potentiële klanten informatief binnenkwamen, was voor een afsluitende verkoopdeal de (te) hoge prijs meestal het struikelblok. Eind 1974-begin 1975, werd om de vaste kosten te drukken, verhuisd van de Spui straat naar een kleiner pand in de winkel straat Lange Zelke te Vlissingen. Hier heeft het gereorganiseerde bedrijf onder finan cieel zeer moeilijke omstandigheden nog anderhalfjaar gedraaid met een minimale voorraad en personeelsbezetting, maar he laas nog steeds met verlies (de kosten wa ren te hoog opgelopen). Vanaf 6 augustus 1976 werd de winkel Boonman in Vlissingen gesloten en binnen twee maanden had het faillissement zich voltrokken. In de tussentijd oriënteerde ik mij op een nieuw op te richten elektro-winkel (bruin en witgoed) te Goes, dit eerder markton derzoek was reeds gebleken dat Vlissingen en Middelburg verzadigd waren met dit soort elektro-winkels, daarbij was daar ook nog sprake van de opkomst van 'weide- winkels' op 'cash and carry'-basis, mee- 24 Den Spiegel

Den Spiegel | 2014 | | pagina 32