Arehiefnieuws neemprijzen en geen eigen technische dienst. Een markt-onderzoek van het CIMK stelde: 'Het gemiddelde inkomen van de Vlissingse bevolking ligt ca. 10% lager dan het gemid delde inkomen in de rest van Nederland en het is in kleinhandelskringen algemeen be kend, dat een groot deel van de Vlissingse bevolking altijd op goedkoop uit is'. Toen Andries van Westen zo'n honderd jaar geleden als oprichter van H.J. van der Meer Zonen te Vlissingen zijn eerste radio's in elkaar zette, had hij niet kunnen vermoe den dat de radio in de komende eeuw zo'n grote ontwikkeling zou doorstaan welke zou leiden tot de vele afgeleide producten die er nu bestaan. De radio-techniek is niet ge stopt met de elektronenbuis maar deze is opgevolgd door halfgeleiders en micropro cessoren waarvan de perfectionering nog steeds verder doorgaat. Toch ligt aan heel deze ontwikkeling de radio ten grondslag wiens specifieke technieken in de afgelo pen eeuw zijn geperfectioneerd en verder uitgebreid met velerlei applicaties. De te levisie is immers niet anders dan een radio met een beeldscherm en alle audio-appa- raten vinden hun toepassing gecombineerd met de radio of diens afgeleide versterker met luidspreker(s). Over de auteur: TOM RENTMEESTER, geboren 1947 te Ovezande. Na studie ÜTS-elektrotechniek in de radio-, tv- en verlichtingsbranche werkzaam geweest. In 1966 stage gelo pen op de 'meetkamer' van de Schelde in Vlissingen en vanaf 1971 woonachtig in Vlissingen. Lid van de Nederlandse Vereniging van de Historische Radio sinds 1994, waarvoor hij in het RHT 'Radio Historisch Tijdschrift' diverse ar tikelen geschreven heeft. Hij bezit een uitgebreide radioverzameling met onder andere een originele Van der Meer radio uit 1928. Ad Tramper Open Archievendag 25 oktober 2014 Zaterdag 25 oktober is het weer Open Ar chievendag in het Gemeentearchief Vlissin gen. bent van harte welkom tussen 10.00 en 17.00 uur. Activiteiten: - rondleiding in het depot. Een originele brief van Michiel de Ruyter of van Willem van Oranje, het briefje dat verstopt zat in de koker onder het standbeeld van De Ruyter of het oudste ar-chiefstuk (1505) etc. (J krijgt het die dag allemaal te zien. - Expositie over de Eerste Wereldoorlog, die honderd jaar geleden uitbrak. Neder land was neutraal, maar Vlissingen had er desondanks genoeg mee te maken. - Demonstratie van Vlissingen in Beeld: veel komt aan bod, maar het accent ligt op de bouwtekeningen van De Schelde. - Verkoop van overbodige boeken. Dit artikel is een door de redactie van Den Spiegel zeer verkorte weergave van het in vier delen verschenen artikel in het Radio Historisch Tijdschrift nrs 140/143 2012. Oktober 2014 25

Den Spiegel | 2014 | | pagina 33