Ondergronds nut, maar vooral zonneschijn Aafke Verdonk-Rodenhuis Voor u de eerste Den Spiegel van weer een nieuwe jaargang, jaargang 33, nummer 1. Zoals al jaren de gewoonte is, werken wij eraan dit nummer ons speciale feestda gennummer te maken. Het uiterlijk van deze aflevering is dit keer zeker in stijl. Wij zijn erg gelukkig dat deze Den Spiegel in kleur kon worden gedrukt. Dat doet ze ker recht aan de afbeeldingen bij het arti kel van Jaques den Exter Scheen de zon maar altijd, de gebrandschilderde ramen in de Vlissingse kerken. De auteur vertelt het verhaal achter de zeer fraaie ramen, te zien in de Onze Lieve Vrouwekerk en in de Jacobskerk. Den Spiegel, nummer 1 opent met deel 12 in de serie Zichtbaar verleden (Vlissingen 1315-2015): Ondergronds nut. Peter van Druenen brengt aan de oppervlakte: Hoe Vlissingen in de negentiende eeuw werd voorzien van gas, elektriciteit, drinkwater, riolering, telegrafie en telefonie. De serie eindigt eind van dit jaar met aflevering 16. Vlissingen staat in 2015 in het teken van het 700-jarig bestaan als stad en u vindt dat in ons blad terug. Dan het vervolg van het artikel Station Vlis singen, 1873-2013, van Jan van der Male. De auteur doet zo'n 140 jaar spoorweg geschiedenis uit de doeken. Bekende en minder bekende zaken worden op boeiende wijze beschreven. Feestdagennummer, naast de warmte, het welbehagen en al het goede wat de mees ten van ons in deze tijd beleven is er ook het omzien naar wat was. We kijken naar de toekomst, maar we blikken ook terug. We herinneren. Jan Weug Voor veel leden van onze Vereniging is er de herinnering aan Jan Weug (1922- 2014). Op 23 oktober jl. overleed hij op 92-jarige leeftijd. Na een prachtig rijk en voltooid le ven, met vele hoogtepunten maar ook in tens verdriet, zoals de familie laat weten. Jan Weug bij zijn onthulde straatnaambord. 31 januari 2013. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; foto Ad Tramper) Jan Weug, welke Vlissinger kent hem niet. Directeur bij de Schelde, actief in vele cul turele en maatschappelijke instellingen. Zo was hij jaren penningmeester in het bestuur van de Vereniging Vrienden. Een functie die hij nauwgezet en zeer inventief vervulde. Hij had een rustige, maar actieve inbreng in de vergaderingen. Ook daarna was hij nog actief betrokken bij het archief en het muZEEum. Bij veel evenementen in het Vlissingse was hij aanwezig, altijd zeer be langstellend, gezellig praatje, mooie verha len. Pas de laatste jaren werd het wat rus tiger om hem heen en kwam je Jan Weug niet meer overal tegen. Generatiegenoot van mijn ouders, ze ken den elkaar van de padvinderij van voor 2 Den Spiegel

Den Spiegel | 2015 | | pagina 4