Verenigingsnieuws Van de voorzitter de oorlog en uit de oorlog. In de jaren dat Jan penningmeester was van de Vrienden, maakte ik ook een paar jaar deel uit van het bestuur. Meerdere malen stonden mijn vader en Jan dan de afwas te doen in het kleine keukentje van het museum aan het Bellamypark, na een lezing of de jaarver gadering. Jan Weug ging ervan uit dat je dingen samen doet. Herinnerd zal hij zeker worden, niet alleen dank zij de Jan Weugkade op het voorma lige Scheldeterrein, 'trots en vereerd' was hij daarmee. Rest mij u goede dagen te wensen, licht en warmte in de donkere dagen. Voor het ko mende jaar gezondheid en geluk! Bij de vorige Spiegel was een brief ge voegd waarin ik mijn zorgen uitsprak over de voorgenomen bezuinigingen op cul tuur en sport. Dat hoort niet bij een stad als Vlissingen, met haar (roem)rijke verle den en indrukwekkende culturele traditie. Ik deed in de brief ook een beroep op uw steun en wees daarbij op de grote invloed Bij de vorige Spiegel was een brief ge voegd waarin ik mijn zorgen uitsprak over de voorgenomen bezuinigingen op cul tuur en sport. Dat hoort niet bij een stad als Vlissingen, met haar (roem)rijke verle den en indrukwekkende culturele traditie. Ik deed in de brief ook een beroep op uw steun en wees daarbij op de grote invloed van de publieke opinie op de politiek. Ik vroeg u om het onderwerp bespreekbaar te maken bij vrienden, familie, buren en bekenden, om e-mails of brieven te schrij ven aan het gemeentebestuur en om uw politieke vertegenwoordigers in de raad hierover aan te spreken. Zij moeten over vier jaar immers worden herkozen en ie dere stem is voor hen belangrijk. Inmiddels is er ook op internet een website gestart waar Vlissingers hun zorgen kenbaar kun nen maken: Geen stad zonder cultuur geen stad. CJ kunt deze website vinden op: http://petities.nl/petitie/geen-stad-zonder- cultuur-geen-stad Ondertekening is zeer eenvoudig en kost u nog geen halve minuut. Ik hoop dat u mas saal gaat tekenen! Een van de prachtige voorbeelden hoe het kan, is het gerestaureerde Dok van Perry. Vorige maand werd bekend dat dit pro ject in de prijzen is gevallen. De Stichting Historische Sluizen en Stuwen heeft tijdens de 8e Nationale Sluizendag op 9 oktober 2014 een tweede prijs uitgereikt aan Het Dok van Perry. Op de volgende punten werden hoge scores gehaald: - De kwaliteit van de restauratie, gezien in historisch perspectief; - De technische kwaliteit van de restaura tie; - De mate van herstel van het oorspronke lijk gebruik; - Verbetering van de ruimtelijke kwaliteit of omgeving; - Rol van onderzoek in het restauratiepro ces of ontwerp Vlissingen staat gelukkig nog steeds in de schijnwerpers met haar historische en cul turele initiatieven. Laten we dat zo houden! Peter van Druenen, voorzitter a.i. Januari 201 5 3

Den Spiegel | 2015 | | pagina 5