De wandelpier in 1937. Op de achtergrond: Boulevard Bankert, het Haventje van Meijer, de Spuiboezem en het Villapark. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen) Wandelhoofd, Zeebad Vlissingen werd een tiental vliegtuigen geproduceerd. De enige succesvolle was de Scheldemusch waarvan zes exemplaren zijn gebouwd. De andere types kwamen niet verder dan een enkel prototype of testvliegtuig: de S.12, de Scheldemeeuw, de S.20 en de S.21. Misschien wel het meest tot de verbeelding sprekende project van Van Woelderen op toeristisch gebied was de bouw van een wandelpier. De ideeën daarover bestonden al meer dan een halve eeuw, maar waren steeds afgeketst omdat er geen geld be schikbaar was. Van Woelderen wist wel voldoende particulier kapitaal bij elkaar te krijgen en op 30 mei 1936 kon de pier feestelijk worden geopend. Het bouwwerk was 150 meter lang en op het hoofd stond een achthoekig paviljoen met een horeca- bestemming. In 1943 werd de pier afgebro ken door de Duitsers vanwege de militaire risico's. Tenslotte moet natuurlijk ook een van de belangrijkste vooroorlogse monumenten in Vlissingen worden genoemd: het Wooldhuis op de kop van boulevard Evertsen, dat Van Woelderen in 1931 liet bouwen als ambts woning, maar dat ook onderdeel was van een reeks werkzaamheden aan de drie bou- 12 levards die onder zijn burgemeesterschap met elkaar werden verbonden. De dam over de ingang van het Haventje van Meijer in 1939, dat sinds 1872 diende als uitwa teringssluis, was het sluitstuk van dit pro ject dat de boulevards in de visie van Van Woelderen meer uitstraling zou gaan geven. En dat was weer goed voor het toerisme. De Vlissingsche trias Van de drie speerpunten die burgemees ter Van Woelderen in 1919 formuleerde in zijn Vlissingsche trias, kan alleen de ha ven een redelijk succes worden genoemd, hoewel het 15 jaar heeft geduurd voordat er zichtbare resultaten waren. De andere twee speerpunten kwamen nauwelijks van de grond. De industrie bleef nagenoeg op hetzelfde niveau en wat er zo nu en dan aan groei werd gerealiseerd, kwam volle dig voor rekening van De Schelde. Het toe risme nam iets toe, maar had zijn grootste groei doorgemaakt in de periode voordat Van Woelderen burgemeester was. Toch waren zijn verdiensten voor de ge meente groot. De inspanningen die hij verrichtte om fondsen te verwerven voor Den Spiegel

Den Spiegel | 2015 | | pagina 14