In 1972 noteerde een FZC-verslaggever een verhaal over het weet-je-nog-welwin- keltje onder de kop 'Winkeltje vol jeugd herinneringen'. Mevrouw Siebols zei daarin: "Er is nog nooit verbouwd. Ik houd niet van dat moderne. En ik denk dat de mensen het leuk vinden dat ik het bij het oude laat." In het verleden was er weieens gesproken over een verbouwing toen zij zich had aan gesloten bij de supermarktgroep Sperwer. "Ik zag daar niet veel in. Dat zou 15.000 tot 20.000 gulden gaan kosten. Daar begin ik niet aan. Wanneer ik dat doe ben ik dood en begraven en heb ik nog schulden." In een tijd dat vele kleine kruideniers er de brui aan gaven en supermarkten als pad denstoelen uit de grond schoten, zei ze: "Ik snap wel dat sommige kruideniers gestopt zijn. Die willen graag 500 gulden per week verdienen. Maar voor mij hoeft dat niet. Ik ben nog fit en vitaal en waarom zou ik het winkeltje aan de kant doen. Nou zie ik nog eens mensen. Als je niets te doen hebt ben je oud voor je tijd. Ik ben maar alleen dus heb niet veel nodig.Anna Siebols is nooit getrouwd, maar kinderen had zij volop. Althans, als klant in haar winkeltje. Soms moest ze weieens streng zijn: "Het wordt de kinderen geloof ik niet meer geleerd, hoe met geld om te gaan. Vroeger werd een halve cent door kinderen bewaard. Maar ik zie soms, dat als ze wat gekocht hebben en wat losse centen terugkrijgen, ze het ge woon op straat weggooien. Als twaalf jaar later, bij haar tachtigste verjaardag in 1984 opnieuw een PZC-ver- slaggever binnenstapt, blijkt er in het win keltje weinig veranderd. De verkoop van kruidenierswaren is dan sterk teruggelo pen, maar de meeste klandizie trekt het snoepgoed. Wel heeft Siebeltje steeds meer moeite met de mentaliteit van de jeugd die haar winkeltje bezoekt. "Ik moet de jeugd weieens hard aanpakken maar ik ben nog steeds geïnteresseerd in hun problemen en verhalen. De houding van de jeugd van nu en vroeger verschilt als dag en nacht. Ik moet weieens grof antwoorden want je kunt niet teruggeven van de taal die ze uit slaan. Het is allemaal jij en jou. Soms terg ik ze weieens door te antwoorden: Wat wilt Cl?" Tijdens een drukbezochte receptie ter ge legenheid van haar tachtigste verjaardag vertelde zij de FZC-verslaggever nog niet te willen stoppen met het winkeltje. "Ik kan nu eenmaal niets anders en ben alleen dus wat moet ik verder?" In verband met de receptie ging de zaak wel twee dagen dicht. Een unicum, want Siebols had de winkel volgens eigen zeggen nog nooit een dag wegens ziekte of afwezigheid moeten sluiten. Wel vertelde zij van plan te zijn in plaats van zes dagen per week vijf dagen open te blijven. "Dan heb ik ook een vijf daagse werkweek", sprak ze. Op de recep tie kwamen honderden klanten, kennissen en familieleden langs om haar rijkelijk in de bloemetjes te zetten. Ze reageerde be scheiden: "Ik hoef geen geschenken, zoals een televisie. Die heb ik nog nooit gehad. Daarvoor heb ik ook helemaal geen tijd", had Siebeltje van te voren laten weten. Over de auteur: CERARD VAN DER HOEVEN, journalist/ verslaggever voor Weekkrant De Faam, auteur: 'De Keersluismoord-Een dubbele roofmoord in Vlissingen', 1937 (uitga ve: 2003); 'Piekboek', herdenkingsboek 40 jaar De Piek in Vlissingen) (uitgave: 2011) De auteur werkte in het verleden onder andere bij de PZC, Omroep Zeeland, Radio Maximaal, Maximaal FM, Maximaal TV en schreef eerder voor onder andere Den Spiegel, De Wete, Provinciale Zeeuwse Courant. Oktober 201 5 Bronnen: - PZC28nov. 1972; - PZC 13 nov. 1984; - PZC 14 nov. 1984; - PZC 15 febr. 1993; Wiewaswie.nl; Gemeentearchief Vlissingen 21

Den Spiegel | 2015 | | pagina 25