Arehiefnieuws In de vorige aflevering van Den Spiegel is het artikel Vlissingen en de fles opgeno men. Dit artikel is onder andere bedoeld als ondersteunende tekst bij de fototentoon stelling die al van 7 juli te zien is in het ge meentearchief: De fles, een zoektocht naar het stadswapen van Vlissingen. De oudste afbeelding van het stadswapen dateert al uit 1367! Het stadsarchief van Antwerpen heeft namelijk een brief van het stadsbestuur van Vlissingen uit die tijd be waard. Onder aan die brief hangt een zegel met het stadswapen van Vlissingen: een fles, een pelgrimsfles. Aangenomen kan worden dat het stadswapen gelijk of kort na het verkrijgen van stadsrechten in 1315 al in gebruik is genomen. De fles is overal terug te vinden, op gebou wen, op poorten, maar ook op vaandels, op herdenkingsborden, als zegel, op siga renbandjes, op de burgemeestersketting, op schilderijen, in het gemeentearchief, op briefpapier, teveel om op te noemen. In de expositie wordt dit getoond. Bij de tentoon stelling is een brochure samengesteld met de onderschriften die bij de foto's horen, samen met enkele afbeeldingen. Ook wordt een aanzet gegeven tot het ophelderen van de herkomst van de fles in het stadswapen. De foto-expositie is nog te zien tot en met 22 oktober 2015. dient er wel rekening mee te houden dat de tentoonstellingsruimte boven en alleen via de trap te bereiken is. Dan is er nog het laatste symposium in de reeks 700 jaar Vlissingen in vier thema's, over Stad en Oorlog, op woensdagmid dag 28 oktober in de Marinekazerne van Vlissingen. Deze symposia zijn georga niseerd door het Gemeentearchief en de Bibliotheek Vlissingen. Zie voor het pro gramma www.gemeentearchiefvlissingen.nl. Aanmelden via activiteit@spui.nl â– eREseEtioo" De Vlissingsche Harmonica Vereniging 'Crescendo' opgericht in 1924 poseert in het Concertgebouw, ca. 1927. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen) Oktober 2015 23

Den Spiegel | 2015 | | pagina 27