Van snoep en koude oorlog naar het plannen van de toekomst Aafke Vekdonk-Rodenhuis Voor u alweer de laatste Den Spiegel van 2015, het jaar waarin we vieren dat Vlissingen 700 jaar geleden stadsrechten kreeg. Het jaar is nog niet voorbij, maar we kunnen wel al terugkijken op enkele zeer geslaagde activiteiten. Om een beetje op ons terrein te blijven, immers georgani seerd door Gemeentearchief en Bibliotheek Vlissingen: op het moment van verschijnen van deze Spiegel zijn drie van de vier sym posia 700 jaar Vlissingen in uier thema's geweest. Ook de in juli geopende fototen toonstelling over de fles in het wapen van Vlissingen is nog te bekijken in het ge meentearchief en zeker een bezoek waard. Bij de expositie is een zeer informatieve ca talogus samengesteld, met de onderschrif ten die bij de foto's horen. De tentoonstel ling is nog een paar weken te bezoeken. Een echte aanrader. De laatste Den Spiegel van dit jaar en ook de laatste aflevering van de serie Zichtbaar verleden (Vlissingen 1315-2015) door Peter van Druenen, Zichtbare toekomst. De au teur verhaalt hier hoe de toekomstplanners van Vlissingen kunnen leren van het verle den. Zijn vertrekpunt is de nieuwjaarsrede die burgemeester Van Woelderen hield in februari 1945 en hij trekt een lijn naar de toekomst van onze stad, blij verrast! Jules Braat vervolgens gaat uitgebreid in op Een bijzondere opdracht: Reparatie van de Kommuna. Het gaat hier over een Russisch duikbootbergingsvaartuig, dat groot onderhoud onderging bij de Koninklijke Maatschappij De Schelde, be gin jaren vijftig, ten tijde van de koude oor log. Voor vijf cent snoep bij Siebeltje is het ver haal van Anna Siebols, voor velen van u waarschijnlijk geen onbekende. Gerard van der Hoeven vertelt over 'Siebeltje' in ons blad en ook in het huis aan huisblad De Faam. Daar vult hij de rubriek De blauw geruite ziel met verhalen aan de hand van materiaal uit het Gemeentearchief. Deze artikelen samen zullen zeker een mooi beeld van Anna Siebols geven. Het muZEEumnieuws kondigt twee nieuwe tentoonstellingen aan, waaronder De be zetting verbeeld: WO II door de ogen van Cees van der Burght. Ook de 'Michieldag', 31 oktober moet u in uw agenda noteren. Dan ontvingen wij nog een verzoek van De Zeeuwse Bibliotheek/Scoop een oproep te plaatsen in ons tijdschrift. In 2014 is naar analogie van de Krantenbank Zeeland de digitale Tijdschriftenbank Zeeland gestart. Deze tijdschriftenbank is wat betreft de pe riode voor 1940 online te raadplegen. Door gerezen auteursrechtenkwesties kan de inhoud van 1940 tot heden alleen binnen bibliotheek- en archiefinstellingen getoond worden. Om weer online te kunnen gaan onder andere deze oproep: 'Aan alle auteurs en fotografen die artike len of foto's hebben gepubliceerd die op genomen zijn in Tijdschriftenbank Zeeland (http:/www.tijdschriftenbankzeeland. nl). Mocht u bezwaar maken tegen pu blicatie van uw artikelen of foto's in Tijd schriftenbank Zeeland dan kunt u dit ken baar maken aan de Zeeuwse Bibliotheek/ Scoop. Rest mij u veel leesplezier te wensen met deze aflevering van Den Spiegel. 2 Den Spiegel

Den Spiegel | 2015 | | pagina 4