Uw v Prinses Anne onthult de plaquette in het nieuwe onder-komen van de Mission to Seamen in Vlissingen- Oost, 18 mei 1987. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; Foto Dert) Mission, de heer N.M. Bollen (directeur Loodswezen 1970-1985) als officiële ge nodigden onder anderen aanwezig de toen malige commissaris van de koningin, dr. C. Boertien en de heer J.C.Th. van der Doef, burgemeester van Vlissingen. Wat de activiteiten van de Mission betreft is er sprake van samenwerking met de Nederlandse Zeemanscentrale. Deze laat ste werd opgericht in 1893 om het wel zijnswerk onder zeevarenden te bevorderen vanuit het evangelie van Jezus Christus. Wereldwijd werden clubs opgericht. Inter nationaal zijn er ook samenwerkingsver banden zoals International Christian Ma ritime Association (ICMA), maar ook met British Sailors' Society en Deutsche See- mannmission. In Vlissingen wordt het werk onder zeeva renden uitgevoerd door de Britse Mission tot Seafarers. Er is een team van chaplains, reverend Ank Muller en reverend Remco Robinson. Voorts zijn er contacten met de grotere kerkgenootschappen in Vlissingen en om geving. In 2010 werd de Flying Angel Club grondig verbouwd. In september 2010 vond de of ficiële ingebruikname van het vernieuwde clubgebouw plaats door de aartsbisschop van de Oudkatholieke kerk in Nederland. Aan het in stand houden van de Mission dragen verschillende instanties bij. De salarissen van de geestelijk verzorgers komen voor rekening van de Anglicaanse kerk in Londen en lopen via de Oud Katho lieke Kerk in Nederland. Tijdens kerkdiensten (ook bij andere kerk genootschappen) wordt er gecollecteerd voor het pastorale werk zoals het bezoeken van zeevarenden in de havens van Vlissin- gen en Terneuzen. Het zeemanshuis staat op grond van Zee land Seaports. Jaarlijks wordt er een vast bedrag gedoneerd en er wordt ook gezorgd voor het onderhoud van het groen rondom. De exploitatiekosten van het gebouw wor den betaald uit de opbrengsten van de bar, het winkeltje en donaties van bedrijven in de haven en het Loodswezen. Enkele be drijven betalen mee in de vorm van 'haven gelden'. Het busje waarmee zeevarenden kunnen worden opgehaald bij de schepen die op wat grotere afstand van de Mission liggen wordt gesponsord door Verbrugge. Er zijn ongeveer veertig vrijwilligers actief rondom de Mission: barmedewerker/ster, chauffeur op de bus, in de winkel en zo meer. De bar van de Mission to Seamen op het terrein van reparatiewerf Scheldepoort in Vlissingen-Oost, 1976. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; Foto Dert) 22 Den Spiegel

Den Spiegel | 2016 | | pagina 24