Archiefnieuws Ad Tramper Frans Naerebout, Binnenvarend koopvaardijschip de Blue Funnel bij Hoek van Holland; aquarel. Schenking aquarel Eind vorig jaar kreeg het gemeentearchief een fraaie aquarel van de schilder Frans Naerebout (1915-1988) geschonken. De schenker is Joost Bakker van de Galerie 'De Vier Gemeten' in Middelburg. Het betreft een aquarel uit Naerebouts zo genaamde Rotterdamse periode en stelt het binnenvarende koopvaardijschip de Blue Funnel voor bij Hoek van Holland. Een af beelding van een dergelijk plaatje kon je aantreffen bovenin de rollen beschuit van beschuitfabriek A. Hooimeijer Zonen uit Barendrecht. De plaatjes werden verzameld en in een speciale verzamelband geplakt. Voor deze afbeeldingen werd een set druk platen gemaakt. Ook de drukplaten zijn ge schonken. Vorig jaar was er in het muZEEum een ten toonstelling gewijd aan Frans Naerebout. Dit vanwege de herdenking van zijn hon derdste geboortedag. Daarbij kwam de veelzijdigheid van de schilder ruimschoots aan bod. Galerie 'De Vier Gemeten' is gespeciali seerd in Zeeuwse schilders, maar met na me van Walcheren: Domburg, Westkapelle, Zoutelande, Veere en natuurlijk ook Vlissingen met de Schelde Luministen. Onder de laatste groep zijn schilders als Gerard Jacobs, Ewout de Kat, Bram Pihl, Frans Maas en Frans Naerebout. De galerie is te vinden aan de Lange Noordstraat 50. Het leven in Vlissingen Vlissingen 700 ligt al weer achter ons, maar de geschiedenis van de stad gaat door. Vanaf begin maart verschijnt er elke twee maanden een magazine dat gaat over de April 2016 25

Den Spiegel | 2016 | | pagina 27