Het Engelse bombardement op Vlissingen, 1809. (Historisch Topografische Atlas Gemeentearchief Vlissingen; aquarel) geschiedenis van Vlissingen na 1850. Het eerste nummer, dat net is verschenen, gaat over de groei van de stad. Elk blad is voorzien van circa 50 foto's. Hoofzakelijk wordt er geput uit de beeldcollectie van het gemeentearchief. Het blad staat onder re dactie van Aafke Verdonk-Rodenhuis, Adri Meerman en Ad Tramper. Het gemeentear chief ondersteunt de uitgave van dit blad. Tussen vesting en skyline heet het eer ste nummer. In de inleiding gaat het over een stad die eeuwenlang zit opgesloten in haar eigen vesting. Het inwonertal van Vlissingen groeit en er zijn niet genoeg wo ningen beschikbaar. Buiten de vesting mag niet worden gebouwd. De stad groeit uit zijn jas. Deze knelt aan alle kanten, veel rek zit er niet in en uitleggen is geen optie. Pas als in 1867 de vesting wordt opge heven kan Vlissingen gaan groeien. Ves tingwerken worden afgebroken en nieuwe stadswijken kunnen op de vrijgekomen grond worden gebouwd. Hoe dat in zijn werk ging wordt verteld in de eerste afleve ring van Het leven in Vlissingen. Ook wordt er in dit nummer vooruitgeblikt op volgen de afleveringen. Mensen wonen, werken en leven in de stad. Mensen winkelen en sporten, gaan uit en herdenken. Er is be drijvigheid en toerisme. Ook de zorg komt aan bod en het maritieme decor is nooit ver weg. Van vissersplaatsje, havenstad en indu striestad naar toeristisch bolwerk, van ves tingstad naar een stad met een imposante skyline. Tussen vesting en skyline. Het tweede nummer gaat over toerisme, met onderwerpen als de pier, de badkoets, de leeuwentrap etcetera en verschijnt 23 april. Het blad kost 5,95 euro en is verkrijgbaar bij onder andere boekhandel 't Spui en het muZEEum. De skyline van Vlissingen met Boulevard Evertsen en Bankert, 2010. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; foto J. Simonse) 26 Den Spiegel

Den Spiegel | 2016 | | pagina 28