Archiefnieuws Magazine Leven in Vlissingen Vlissingen 700 ligt al weer een half jaar achter ons, maar de geschiedenis van de stad gaat door. Vanaf begin maart verschijnt er elke twee maanden een magazine dat gaat over de geschiedenis van Vlissingen na 1850. Uitgeverij Optima is de uitgever en het Gemeentearchief Vlissingen verleent haar medewerking. Het eerste nummer gaat over de groei van de stad. Het tweede num mer over toerisme en het derde nummer heeft vervoer als thema. Deze drie num mers zijn inmiddels verschenen. Er komen in totaal twaalf nummers uit, elke twee maanden één. Het 28 pagina's tellende magazine is ruim geïllustreerd. Hoofzakelijk wordt er geput uit de beeldcollectie van het gemeentearchief. Het blad staat onder re dactie van Aafke Verdonk-Rodenhuis, Adri Meerman en Ad Tramper. Zij nemen voor een groot deel ook de teksten voor hun re kening, af en toe wordt een gastschrijver gevraagd, zoals voor het komende nummer dat over monumenten gaat en door Ronald den Broeder wordt geschreven. Voor een aantal onderwerpen dienen artikelen uit Den Spiegel als bron. Naast de hier genoemde onderwerpen ko men nog aan bod: bedrijven, winkelen, ma- Gemeentearchief Vlissingen digitaliseert uniek boek Tussen 1876-1880 verscheen een stan daardwerk over de Nederlandse scheeps bouw dat bij het grote publiek niet tot nauwelijks bekend is. Voor iedereen geïnte resseerd in de industriële geschiedenis in het algemeen en in de maritieme geschie denis in het bijzonder is dit Memoriaal van de Marine een absolute 'must'. Het boek is geschreven door Bruno Joannes Tideman Ron van Maanen en Ad Tramper ritiem, bestuur, sport, uitgaan, zorg en her denken. Het blad kost 5,95 en is te verkrijgen bij de plaatselijke boekhandel. (1834-1883), de belangrijkste Nederlandse negentiende-eeuwse marine-ingenieur. Net als zijn collega's bezocht hij buitenlandse marines en werven en voerde een uitge breide correspondentie om de ontwikkelin gen in het vak scheepsbouw bij te houden. In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, werd binnen de Koninklijke Marine wel de gelijk gekeken naar wat elders gebeurde en weliswaar, soms met jaren vertraging, ook hier doorgevoerd. Tideman was én iemand uit de praktijk én iemand die scheepsbouw 28 Den Spiegel

Den Spiegel | 2016 | | pagina 30