Oorlogscorrespondentie Jan Drijver Mijn vader, Willem Hendrik Drijver, werd geboren op 31 oktober 1909 in Vlissingen op de Boulevard de Ruyter nummer 80/81 in een huis gebouwd in 1908 door zijn grootvader Van Breen. Het aanzien van de Boulevard daar ter plaatse is onder Germaanse invloeden wel wat veranderd. Hij ging naar de Rijks HBS in Vlissingen en ontmoette daar zijn vriend Bou(dewijn) Slager, geboren 16 maart 1911 in Vlissingen, Bakkersdorplaan, toen nummer 7. Mijn vader is na het behalen van zijn HBS- diploma in 1929, precies het moment dat de crisis uitbrak, begonnen aan een einde loze serie opleidingen, hoofdzakelijk in de tuinbouw, terwijl zijn grootste interesse ge schiedenis was. Op zijn vijftigste is hij later alsnog geschiedenisleraar aan het Petrus Hondius Lyceum in Terneuzen geworden. Daarbij gaf hij als vervanger ook nog bio logieles want dat was een andere hobby van hem. De vriendschap met Bou Slager is altijd ge bleven, tot het eind van zijn leven. Ik be zit daarvan veel brieven en foto's. Brieven waarin allerlei gevoelszaken op een heel open manier aan de orde kwamen, zo dat ik bij het lezen wel eens denk dat die open heid ook bij mijn opvoeding toegepast had mogen worden. Maar ja, dat was toen blijk baar niet gebruikelijk. Bou Slager ging na de HBS naar de Ko- ninkl ijke Militaire Academie in Breda en studeerde daar voor luchtmachtofficier. Hij is later generaal bij de luchtmacht gewor den. Ik heb veel luchtfoto's, genomen door Bou Slager van ons huis aan de Seisweg in Middelburg, waar ik ben geboren en van andere plaatsen op Walcheren. Bij het uitbreken van de Tweede Wereld oorlog is Bou Slager geïnterneerd. Vanuit Een korfbalteam van de RHBS, zomer 1929. Achterste rij tweede van links Bou Slager, rechts Wim Drijver (particuliere collectie) Oktober 2016 9

Den Spiegel | 2016 | | pagina 11