Bou Slager met echtgenote en kind (particuliere collectie) den uit de wensch geboren en hebben maar een kort leven o.a. dat er een prins zou zijn, de bevestiging van een prinses kwam later. Ditmaal werd je brief niet verscheurd, wel de laatste regel geschrapt. Moby Dick is een van de boeken waar ik al jaren op aas maar niet kan krijgen. Melville schijnt maar in beperkte kring bekend te zijn. 10 december 1944 Een kort bericht: Kriegsgefangenenpost met daaraan ge hecht een Antwortpostkarte, via Geneve aan Dhr. W.H. Drijver Ambtenaar, zuivel- controledienst Fragment: Vurig hoop ik dat jullie door het oorlogsge weld zijn gespaard gebleven. En verder: Nog geen bericht uit Ned. Hier alles goed, De beste wensen voor '45. Ook na de bevrijding komen er brieven waarin de situatie van dat moment wordt besproken. Zoals op 30 december 1945. Dorst 30-12-45 Beste Anne, Willem Kinderen Hoewel het een kwade gewoonte is om tus sen mensen alleen maar met nieuwjaar te schrijven, wil ik deze verfoeilijke weg maar even bewandelen om jullie te vertellen dat we het goed maken. Hopelijk ontvangen jullie dit epistel ook in goede gezondheid. Bij mijn laatste brief stond ik bij wijze van spreke met een been in Albion. Maar de mi nister wikt en de dokter beschikt. Ik bleek een vlekje op mijn long te hebben en als de doktoren me hadden gezegd "Meneer u is zwanger" had ik niet meer kunnen schrik ken. Gelukkig is het kwaad niet ernstig en verhindert deze lijfelijke kwaal me niet normaal dienst te doen. Verder is het maar afwachten tot er opklaring komt. Jullie zitten momenteel in een nagenoeg drooggemalen Walcheren dat er nu nog wel triester uit zal zien dan toen het een meer was. Hopelijk toovert het voorjaar '46 er weer enig groen op. Mensen ik eindig weer met een goed spoor voor 1946 Els/Bou/kinderen Over de auteur: JAN DRIJVER is Vlis- singer en geïnteresseerd in geschiedenis, met name die van zijn vader. Via nagela ten documenten vindt hij elementen uit diens leven die hem onbekend waren. Oktober 2016

Den Spiegel | 2016 | | pagina 13