Archiefnieuws OPEN ARCHIEVENDAG IN GEMEENTEARCHIEF VLISSINGEN Ad Tramper Activiteiten die dag Uitleg in het depot door archivaris Ron van Maanen tijdens de ar chievendag in oktober 2014. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; foto Kees de Grave) Op zaterdag 15 oktober zet het Gemeente archief Vlissingen haar deuren wagenwijd open, zelfs de deur van het archiefdepot. Deze archievendag maakt onderdeel uit van de 'Maand van de geschiedenis'. Rondleiding in het archiefdepot De archiefschatten liggen veilig in een de pot opgeslagen; de juiste temperatuur en luchtvochtigheid zorgen er voor dat het materiaal tot in lengte van jaren bewaard blijft. Normaal gesproken is deze ruimte dan ook gesloten voor het publiek. Wilt u toch eens een blik werpen in de archief ruimte waar de gemeente haar meest be langrijke en mooiste stukken bewaart, kom dan naar de archievendag. Presentatie van de beeldbank, onder an dere bouwtekeningen en foto's van De Schelde en aanwinsten uit de Historisch Topografische Atlas Presentatie door Arthur Scheijde. Welke rol speelt het archief bij het schrijven van een boek over de geschiedenis van de stad. Arthur Scheijde, auteur van het boek In naam van De Ruyter vertelt over het gebruik van archiefmateriaal bij het schrijven van zijn boek over De Ruyter. De originele archiefstukken komen op ta fel! Verkoop van enige overtollige boeken en prentbriefkaarten Het archief is in het bezit van afgeschre ven boeken en prentbriefkaarten, die in aanmerking komen voor afstoting. Soms gaat het om exemplaren die in veelvoud aanwezig zijn in het archief. Antiquarisch materiaal zult u echter niet aantreffen bij deze verkoop. Oktober 2016 25

Den Spiegel | 2016 | | pagina 27