André Klijberg, 1938. (Particuliere Collectie) terwijl de overblijvende 50 man personeel 3 dagen per week gaan werken en de kans bestaat, dat de fabriek spoedig geheel wordt stopgezet'. Wanneer de fabriek werkelijk is gestopt is niet precies bekend. Helaas zijn veel papieren door oorlogsge weld verloren gegaan. Zeker is dat André Klijberg in 1930 met zijn gezin naar Breda verhuisde. Daar overleed hij op 75-jarige leeftijd op 15 februari 1938. Hij werd be graven te Vlissingen. Zijn zoon Josephus heeft in Breda, samen met L. de Bolle, een pantoffelfabriek op gestart aan de Balfortstraat nummer 50, blijkens een aanvraag voor ontheffing van de Hinderwet. André Klijberg was tijdens zijn leven eerst lid van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Vlissingen en toen die werd op geheven werd hij benoemd tot lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg. Ook toen hij zich later te Breda vestigde, bleef hij lid van de Zeeuwsche kamer. Over de auteur: Leo Speckens is Vlissin- ger en voelt zich zeer betrokken bij het wel en wee van zijn stad. Hij heeft grote belangstelling voor de geschiedenis van Vlissingen. Ook heeft hij zich verdiept in zijn eigen familiegeschiedenis. Den Spiegel Bronnen Klijberg, een parenteel door G.G.M. Speckens. d.d. 28 januari 2005 Dit artikel kon alleen geschreven worden door gebruik te maken van het materiaal dat in het verleden werd verzameld door mijn ooms Pierre en Guust Speckens, de broers van mijn vader. Zij hebben al het voorwerk verricht dat vervolgens is weergegeven in Klijberg, een parenteel. Daaruit heb ik rijkelijk kunnen putten. Hen komt alle eer toe. Archief Vlissingen 10

Den Spiegel | 2017 | | pagina 12