De leersnijderij, circa 1900. (Particuliere collectie) overgenomen van genoemde firma tegen 500 gulden per jaar'. Op 30 oktober 1915 vragen de gebroeders Klijberg vergunning voor het verder in richten van hun bestaande schoenfabriek aan de Van Dishoeckstraat nummer 22. Deze vergunning wordt verleend. Ook in de Vlamingstraat, in het pand tegenover de gevel met het gevelopschrift Stoomschoenfabriek wordt nog steeds gewerkt. Dat blijkt uit een hinderwetaan- vraag van 19 maart 1918 die wordt in gediend door Hendricus (Harry) Klijberg, oudste zoon van Joseph, geboren in 1891, 'tot het plaatsen en in werking brengen van twee electromotoren respectievelijk 1 en 5 pk; dienende voor de inrichting van een schoenreparatie inrichting, in perceel 5 en 7 aan de Vlamingstraat te Vlissingen'. Opheffing vennootschap Dan blijkt op 7 mei 1918 uit een akte van notaris Paap de ontbinding van de firma. De overeenkomsten staan als volgt op papier: 1.De te Vlissingen gevestigde handelsven nootschap onder de firmanaam Gebroe ders A. en J. Klijberg, door comparanten aangegaan op 1 december 1890 voor notaris Verhey te Middelburg, wordt op 1 mei 1918 ontbonden. 2.Als liquidateuren der ontbonden vennoot schap zullen optreden beide gewezen vennoten. Binnen twee maanden na datum der ontbinding zullen zij de liqui datierekening opmaken en beide onder tekenen. Er volgt een 'Staat van bereekening der gelden te storten door den firmant J.J. Klij berg'. Daaruit blijkt dat er inmiddels meerdere winkels zijn opgestart in andere plaatsen, te weten: - Middelburg (Lange Delft), - Goes (Opril). Deze zaak werd geleid door de familie Krekelberg. - Terneuzen (Noordstraat) Verder blijkt er nog een "Schoenfabriek Léon" te hebben bestaan. Deze stond in de Nieuwstraat op nummer 43 terwijl ook het huis op nummer 45 in het bezit van Joseph was. Het is niet bekend wanneer met deze Den Spiegel 6

Den Spiegel | 2017 | | pagina 8