Verenigingsnieuws Francois Hulsbergen Excursie naar Antwerpen 21 april 2017 Sinds de oprichting van de vereniging in 1982 is het gebruikelijk om jaarlijks een excursie te maken. Om het jaar naar het zuiden, veelal naar België, en dan weer naar het noorden. Dit jaar ging de reis per bus naar Antwer pen. Van de koffie met apfelstrudel in het Stadscafé aan de Suikerrui naar het Eugeen van Mieghemmuseum is het maar enkele stappen. We werden gastvrij ont haald door conservator/directeur Erwin Joos en gids David. Na een film over het leven van de schilder Van Mieghem was er gelegenheid de vele schilderijen te bezich tigen. Daarnaast is het museumgebouw Het Redershuis zeer de moeite waard. In diverse stijlen in 1896 ingericht met zo wel kenmerken van Arts Crafts als Art Nouveau. De architect van het gebouw is Joseph Hertogs. De lunchpauze was vrij voor eigen initiatief. Vervolgens met de bus naar het volgende programmapunt: een bezoek aan het Red Star Line Museum. Het museum is relatief jong, september 2013 en het is gehuisvest in loodsen die in het verleden dienst heb ben gedaan als boekingskantoor en op stapplaats voor passagiers die emigreerden vanuit Europa naar de andere kant van de Atlantische Oceaan. In het Red Star Line Museum staan verha len centraal. De verhalen van de passagiers die met de Red Star Line naar Amerika reisden op zoek naar geluk en een beter bestaan. Het zijn al die verhalen samen die het verhaal van de Red Star Line vormen. Als de muren konden spreken, stonden we versteld van hun verhalen. Twee miljoen passagiers maakten met de stoomschepen van Red Star Line de oversteek. In combinatie met het Van Mieghemmu seum een indrukwekkend stuk geschiede nis, waarvan de schilder Van Mieghem de beelden op doek en papier heeft vastge legd. Per bus de stad door op weg naar Huis brouwerij 't Pakhuis aan de Zuidkaai in Antwerpen voor een drankje en het diner. Het Pakhuis dateert uit 1850, echter de brouwerij werd eerst in 1996 gesticht. De brouwerij produceert verschillende bieren, hoofdzakelijk voor eigen huis. De gerechten zijn uiteraard sterk beïnvloed door de omgeving: biersoep en Vlaamse stoof met bier bereid. Dit alles viel prima in de smaak. Veel vrienden hebben geproefd en genoten van de bieren met uiteenlopende alcohol percentages: Antwerps blond en Antwerps bruin en Den Bangelijken (tripel) met 9V£ Na een voorspoedige busreis waren we rond 21.30 uur weer in Vlissingen. Joke den Exter en Heieen Peters hebben ons verrast met een mooi programma en we kunnen terugzien op een zeer interes sante en geslaagde excursie. Den Spiegel 24

Den Spiegel | 2017 | | pagina 26