hoofdstad Truro in Cornwall. Over zijn zoon is weinig bekend. Johns kleinzoon Francis Trefusis kon niet veel bewerkstel ligen voor de verdere ontwikkeling van Flushing want hij overleed op slechts der tigjarige leeftijd. Voor hem werd er in het toenmalige parochiekerkje van Mylor een herdenkingsmonument in de vorm van een epitaaf opgericht. Achterkleinzoon Samuel Trefusis zorgde rond 1700 voor welvaart en uitbreiding van het dorp van zijn voor vader. Flushing kreeg namelijk de functie van voorhaven van de stad Penryn. Samuel wilde aanvankelijk dat de toen voor com municatie zo belangrijke pakketboten in de haven van Flushing gingen afmeren, maar die eer werd gegund aan het belangrijkere Penryn. Samuel kreeg het wel voor elkaar dat het personeel van de pakketschepen in Flushing gingen wonen. Dat betekende een toename van de bevolking en bedrijvigheid. Deze ontwikkeling zorgde voor een stimu lans voor de lokale economie. Grappig is het feit, dat de naam Trefusis in onze tijd weieens in ficti wordt gebruikt. Mogelijk is dat onder invloed van de spook verhalen die over het familiekasteel op Trefusis Land de ronde doen. Zo voert bij voorbeeld de bekende schrijfster Agatha Christie de amateurdetective Miss Emily Trefusis op in haar boek The Sittaford Myst ery. Christies verhaal speelt zich af op een niet ver van Flushing gelegen locatie en met Trefusis geeft ze ondubbelzinnig een knipoog naar deze familie. Dubbelzinnig? Enkele tientallen kilometers ten zuiden van Flushing bevindt zich een Flushing Cove, maar die naam van deze grot an nex buurtschap heeft niets te maken met het Walcherse Vlissingen. Flushing is in dit geval een gerundium of deelwoord van 'to flush' en heeft hier de betekenis van 'stro mend water'. By the way, we weten dat de ingenieurs uit Vlissingen hun muren en kades opwierpen om bescherming te bieden tegen een iets te enthousiast stromend water. Zou de door hen gegeven nieuwe identiteit Flushing destijds een dubbelzinnige lading hebben gehad en waren de woorden Flushing en flushing per ongeluk een wel erg toepasse lijke combinatie? Over de auteur: JACO SIMONS, stu deerde kerkorgel en piano aan het con servatorium. Naast het docentschap muziek houdt hij zich bezig met archief onderzoek. Hij publiceerde in de bladen Den Spiegel, Arneklanken, Klaver Vier Nehalennia, Saillant en De Wete. Bronnen Zeeuwse Bibliotheek - Ü.M. Redwood, The story of Flushing, Flushing 1971. Gemeentearchief Vlissingen - Ü.M. Redwood, Trefusis Territory, Flushing 1987. (Bibliotheek, nr. 4556) Juli 2017 5

Den Spiegel | 2017 | | pagina 7