Watervoorziening Na schietoefeningen moesten de kanonnen worden schoongemaakt. Het daarvoor benodigde water werd bij een boer in de buurt gehaald maar bij droogte kon hij geen water missen. De Inspecteur der Artillerie adviseerde dan maar een petroleumvat in Koudekerke met water te vullen. We mogen aannemen dat later een waterleiding is aangelegd. Inrichting vertraagd De wens van de minister om batterij Tromp eerst te ontruimen als Dishoek gevechts- klaar was veroorzaakte problemen. Het zag er naar uit dat dat niet voor 1 januari 1923 zou lukken. De minister wees Gedeputeerde Staten er op dat alles werd gedaan om Dishoek zo snel mogelijk in te richten. Om de kosten te drukken werden de kanonnen vervoerd door militairen uit Vlissingen Die gingen echter op 15 november met groot verlof en nieuwe rekruten waren onvoldoende opgeleid om kanonnen te demonteren of te plaatsen. Ook wees de minister GS op het paraat houden van minstens één batterij alvorens de andere ontmanteld werd. Hij verzocht GS om uitstel van de verplaatsing tot na 1 januari 1923. Voortgang Het verzoek om uitstel was niet voor niets. De commandant van de kustartillerie in Vlissingen rapporteerde begin november dat twee kanonnen van 21 cm gedeeltelijk gedemonteerd nog in batterij Tromp ston den. Oefengelegenheid De verplaatsing van batterij Tromp had nog meer gevolgen. De batterij werd geregeld gebruikt als oefengelegenheid voor de schoolcompagnie in de Bomvrijekazerne. Oefenen bij Dishoek werd door het polder bestuur niet toegestaan en oefenen bij fort De Ruijter kwam evenmin in aanmerking. Het polderbestuur vreesde dat plaatsing van geschut daar in oorlogstijd vuur zou aantrekken waarbij de dijk aan flarden kon worden geschoten. Ook lag fort De Ruijter te ver van de kazerne, om er te komen Hr. Ms. ,,de Ruytej" Den Heller Uitgave Jb. N. rK#uiswc&WrWc* jZ Het pantserdekschip Hr.Ms. De Ruyter. In 1923 werd dit schip uit dienst genomen. (Prentbriefkaartencollectie Gemeentearchief Vlissingen) Den Spiegel 12

Den Spiegel | 2017 | | pagina 14