Archiefnieuws Ad Tramper Foto Dert Collectie Op 25 juli 2017 was het dan zo ver en on dertekenden burgemeester Van den Tillaar en de heer J.M. Dert de koopovereenkomst waardoor de gemeente Vlissingen eigenaar werd van de Foto Dert Collectie. Deze voor Vlissingen unieke collectie bestaat uit circa 130.000 negatieven uit de periode 1890 tot 1990. De collectie behoort tot de top vijf van belangrijkste Vlissingse verzamelingen. Sinds 1998 waren de negatieven al in bruikleen bij het gemeentearchief, maar nu was er gelegenheid om de collectie aan te kopen. Daarmee is ook de toekomst van de collectie veilig gesteld. De aankoop werd voor een groot deel ge financierd door onze eigen Vriendenvereni- De ondertekening van het contract met burgemeester Van den Tillaar en de heer en mevrouw Dert op 25 juli 2017 in de B&W-kamer van het gemeentehuis van Vlissingen. (foto Communicatie Gemeente Vlissingen) ging, beter gezegd de leden of nog korter: CJ. Verder droegen bij de Stichting Moerman Promotie Vlissingen en de Stichting Van de Sande. Het spreekt voor zich dat het ge meentearchief erg blij is met deze genereu ze bijdragen. In het muZEEumnieuws staat in het kort nog eens de geschiedenis van Foto Dert beschreven. Dit als opmaat voor de ten toonstelling. De komende tijd wordt de collectie verder ontsloten. Momenteel zijn er 8600 nega tieven digitaal beschikbaar op de site van het gemeentearchief naast nog eens ruim 6000 negatieven uit de archieven van De Schelde, gemaakt door Foto Dert. Oktober 2017 27

Den Spiegel | 2017 | | pagina 29