Mijnenbestrijding flottielje 3 in 1988 voor de kazerne In juli 1999 is de renovatie gerealiseerd en op de plaats waar de ziekenboeg en twee loodsen stonden is een nieuw complex verrezen voor de accommodatie van per soneelsleden. Er is nu capaciteit voor 168 mensen. En het leven gaat verder, want de kantine van de kazerne gaat tegen de vlakte. De capaciteit is te groot en het gebouw is ver ouderd, waardoor de stookkosten te hoog zijn. Er wordt een nieuwe keuken en kan tine ondergebracht in een van de bestaande gebouwen en die investering is in twee jaar terugverdiend. De verhuizing is op 6 mei 2003 gepland, waarna de sloop kan begin nen. Terwijl er pas voor miljoenen is geïnves teerd komt de gemeente in 2004/2005 met het idee om de kazerne te verplaatsen naar het 'achterland' om zodoende ruimte te maken voor haven gebonden industrie. Maar de financiële crisis komt eraan en Vlissingen kruipt richting de artikel 12 ge meente, dus voor die verhuizing zal er geen geld meer zijn. De marine heeft er blijkbaar nog zin in, want in 2009 is het vernieuwde sportcom plex heropend en in datzelfde jaar wordt ook het 40-jarig jubileum gevierd. De Feniks herrijst uit zijn as De eerste geruchten voor een nieuwe, zeer grote kazerne (zeker tienmaal zo groot als de huidige) steken eind 2011 de kop op. Men weet nog niet eens of het marine of landmacht wordt. En de gemeente zal de ontwikkeling van het industriegebied rond de Buitenhaven moeten aanpassen. Inmiddels weten we dat de marine een ka zerne voor zijn mariniers laat bouwen en het huidige terrein zal worden opgenomen in dat van de nieuwe kazerne. Nu zal na al die jaren van onzekerheid, de ze kazerne begin 2018 alsnog worden ge sloten. Maar deze keer doet het gevoelsma tig niet zo'n pijn, want over enkele jaren zal ze als een prachtige zwaan in het Zeeuwse landschap staan, waarmee iedere verdere vergelijking met het sprookje van Hans Christaan Anderson stopt, want de huidige kazerne was zeker geen lelijk eendje. 26 Den Spiegel

Den Spiegel | 2018 | | pagina 28