Diensten en taken die de kazerne in de loop der jaren onder andere heeft verleend en uitgevoerd, de volgorde is willekeurig: Commandant Marinekazerne Vlissingen; Commandant Maritieme Middelen Schel de; COMBENECHAN (Admiraal BeNe Lux); Oorlogshoofdkwartier Walcheren; Taperelaycentrale Dishoek; Transport- en voedingsfaciliteiten t.b.v. de buitenposten; Nettendienst; Conservatiedienst; Mijnen Uitkijk Dienst; Stafbureau Mijnenbestrij- dingsflottielle-3; Stafbureau Marine Be- wakings Korps, later werden deze taken overgenomen door DBBO Dienst Bewa- kings- en Beveiligings Organisatie; Mu- nit ieopslag te Ritthem en Veere; Mobil i- satie Opkomst Centrum; Opslagcentrum mobilisatiematerieel; Duik- en Demoneer Groep; Hoornblazersopleiding; Onder steuning uit naam van het DMI (Directie Materiële Instandhouding); Ondersteuning Loodswezen en Betonningsdienst; Onder houd slapende verbindingscentra Ter- neuzen, CMMSchelde, diverse seinpos ten en radioaansluitingen in de provincie; Communicatievaartuigen Westerschelde; Zeilschool en een schietbaan voor lichte vuurwapens; DMO (Defensie Materieel Organisatie); Logistiek en accommodatie voor marinepersoneel werfschepen, poli tie en marechaussee; FBD (Facilitair Be drijf Defensie); Logistiek en accommoda tie voor binnenliggende marineschepen; Logistiek en accommodatie voor andere krijgsmachtonderdelen die tijdelijk in Zee land opereren; Accommoderen VEVA opleidingen; Accommoderen Korps Na tionale Reserve (Natres); Geestelijke ver zorging; Maatschappelijke verzorging; Een ziekenboeg met dokter en tandarts; Kapper; Schoenmaker; Kleermaker; Lin nenkamer; Wapenarsenaal; Vestiging M.P. (Marine Patrouille); Medewerking aan de stormvloedbewakingsorganisatie; Haven beveiliging bevelsgebied; Zeeverkeersor- ganisatie (konvooi-indelingen en instruc ties); Patrouillevaartuig visserij-inspectie; Convenant met de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). Dit artikel is geschreven vanuit eigen aan tekeningen en geverifieerd via Krantenbank Zeeland bij de volgende periodieken: PZC, De Stem, De Vlissinger, De Scheldebode en het Zeeuws Dagblad De noordzijde van de Buitenhaven met op de voorgrond de marinekazerne; foto Henk Nagelhout. (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen) April 2018 27

Den Spiegel | 2018 | | pagina 29