Het onderwijs aan de uitgewekenen Op de Nieuwendijk is een slager bezig met het opladen van veertig manden vis met de bedoeling deze elders te verkopen. Dit wordt door de boze burgers niet gepikt en zij duwen de wagen omver. De menigte ver plicht de slager daarop de vis naar de visaf- slag te brengen waar hij gedwongen wordt de vis voor een redelijke prijs te verkopen. Ook een vishandelaar in de Nieuwstraat wordt het slachtoffer van de menigte. Ditmaal wordt een grote hoeveelheid vis de volgende dag publiekelijk verkocht. Jïjfly Wie rn daze sombere tijden dagelijks op de hoogte wil blijven van het meest belangrijke oorlogs nieuws, a bonne ere zich op de dage lfjks verschijnende „VLISSINGSCHE COURANT," Prijs slechts 10 cent per week of ongeveer 1L/, cent per nummer, met gratis-verzeker in 9) san het hoofd van dit blad ver meid. De Spaanse Griep Tegen het eind van de oorlog wordt de be volking bedreigd met een nieuw gevaar: de Spaanse Griep. Wereldwijd sterven mil joenen mensen. Ook in Vlissingen valt een aantal dodelijke slachtoffers. De bevolking ondervindt de oorlog dus aan den lijve. Men kan de strijd in het na burige België zelfs soms met eigen ogen aanschouwen. De boulevardbezoeker kan op sommige avonden de lichtflitsen van De Vlissingsche Courant prijst zichzelf aan middels deze advertentie. (Krantenbank Zeeland ZB-Planbureau) de ontploffingen vanaf de Belgische kust waarnemen. Het gedreun van geschut van uit het front in België is nog vaker te horen. In de Vlissingsche Courant wordt de lezer op de hoogte gehouden van het strijdver- loop en de trieste omstandigheden waarin de Belgische burgers en geallieerde solda ten verkeren. De schrijver van deze stuk ken is vaak de journalist Abraham Hans. De vacantie der openbare lagere scholen al hier is door Burg. En Weth. met een week verlengd, omdat niet eerder de beschikking over de verschillende lokalen kan worden verkregen. De lessen zullen nu worden her vat op Maandag 24 Augustus. Dit bericht verschijnt op 13 augustus 1914 in de Vlissingsche Courant. De reden dat de scholen nog niet open gaan heeft te maken met het mobiliseren van soldaten in de kustprovincies vanwege de oorlogs dreiging. De verschillende scholen zijn ge bruikt als onderkomen voor de manschap pen en moeten weer in gereedheid worden gebracht om de leerlingen te kunnen ont vangen. Niet lang hierna zijn de scholen weer gesloten voor het onderwijs. Nu voor de opvang van Belgische vluchtelingen die in grote aantallen in Vlissingen aankomen. Het gemeentebestuur stelt alle openbare scholen en gebouwen beschikbaar. Opvang Openbare lagere scholen worden in die tijd aangeduid met een letter: school A, school B, tot en met F. Gemiddeld worden per school wel zo'n 500 mensen opgevan gen. Half oktober laat de burgemeester van Vlissingen een brief uitgaan naar de hoof den van de scholen waarin hij hen verzoekt medewerking in te roepen van het manne lijk personeel van hun school teneinde een hulpdienst te organiseren voor toezicht en bijstand van de Belgische vluchtelingen in de schoolgebouwen gedurende dag en nacht. Het hoofd van school A reageert hier Oktober 2018 15

Den Spiegel | 2018 | | pagina 17