Van het bestuur 9 Peter van Druenen Uit de schelpencollectie Een schelp met een uit snede van twee vissen. De andere schelp draagt de afbeelding van een arend met een vlag met twaalf rood/witte strepen en twaalf sterren. Dit object is uit de collectie schelpen van de heer C.A. Kalbfleisch, gemeenteraads lid van Vlissingen vanaf 1881, wethouder vanaf 1901 en onder andere directeur van het gemeentemuseum. Ganzenveer met gouden pen H.M. Koningin Wilhelmina heeft deze gan zenveer met gouden pen gebruikt om haar naam in het gastenboek te schrijven bij haar bezoek aan het Stedelijk Museum Vlis singen in 1894. Ook door H.M. Koningin Jul iana is de pen gebruikt om haar naam in het gastenboek te schrijven bij haar be zoek aan Vlissingen op 19 augustus 1950. De vergulde pen is gemaakt door Leroy W. Fairchild. Open depot Deze objecten zijn naast vele andere, te zien in het Open Depot van het Zeeuws maritiem muZEEum. Eind juni was ik aanwezig bij de opening van de tentoonstelling over Frans Naere- bout in de Tobagozaal van het muZEEum. Deze opening was zeer bijzonder en dat kwam voornamelijk door degene die de tentoonstelling mocht openen, de kinderdi recteur van het muZEEum Bo Hoogesteger, en door de samenstelling van het publiek, dat voor de helft bestond uit de leerlingen van groep 7 en 8 van de Frans Naerebout- school. De andere spreker, de kersverse wethouder van Cultuur Rens Reijnierse, was ook enigszins verrast door de jeugdige samenstelling van het publiek. Hij had een mooie toespraak op papier voorbereid, het was zijn openbare debuut als wethouder, maar frommelde die al snel weer terug in zijn binnenzak. Waarschijnlijk stonden er zeer wijze woorden in, maar hij bedacht dat een meer spontaan verhaal, waarbij ook de kinderen werden betrokken, beter zou aan slaan. En dat lukte hem prima! De tentoonstelling vertelt het levensverhaal van Frans Naerebout in woord en beeld. Huisillustrator Arthur Scheijde had een grote inbreng: hij schreef en tekende een prachtig stripverhaal en maakte een fraaie animatiefilm. Kinderen die het muZEEum bezoeken krijgen de strip cadeau. Ze moe ten daarvoor wel de speurtocht doen, maar dat blijkt in de praktijk meer een extra be loning dan verplicht huiswerk. Frans Naerebout en zijn broer Jacob staan ook centraal in de lezing van prof. dr. Dirk Kolff op 26 september 2018 in de Tobago- zaal van het muZEEum. Wij zijn zeer ver heugd dat deze vooraanstaande wetenschap per dit voor de Vrienden heeft willen doen. Tot slot nog dit: kent u mensen in uw fa milie-, vrienden- of kennissenkring die nog geen lid zijn? Kijk ze dan enigszins ver baasd aan, vertel dat ze dat eigenlijk niet kunnen maken en verwijs ze naar onze website waar je met een paar muisklikken lid kunt worden: www.vriendenmuzeeum.nl. 32 Den Spiegel

Den Spiegel | 2018 | | pagina 34