Van het bestuur Peter van Druenen Ook in 2018 hadden de Vrienden een druk jaar, met lezingen, excursies, speciale eve nementen en uiteraard met het lezen van het onvolprezen kwartaalblad Den Spiegel dat u nu in handen heeft. Al deze activitei ten kosten geld, en dat hebben we, omdat u elk jaar de contributie overmaakt. Elk jaar ook houden we wat over, zodat we af en toe wat kunnen bijdragen aan de col lectievorming van het muZEEum en het Gemeentearchief Vlissingen. De aankoop van de collectie Dert vorig jaar was daar van een mooi voorbeeld. Een van onze leden bracht laatst een fis cale regeling onder mijn aandacht waar de leden eventueel van zouden kunnen profite ren, namelijk het omzetten van de contribu tie in een schenking. Dan zou het lidmaat schap steeds voor vijf jaar moeten worden vastgelegd en kan het bedrag worden afge trokken van de inkomstenbelasting. Helaas bleek er een addertje onder het gras te zitten: de verenigingen die hiervan gebruik willen maken moeten de zoge naamde ANBI-status verwerven en worden dan een 'Algemeen nut beogende instel ling'. Nu is onze vriendenvereniging ze ker gericht op het algemene nut, en dan vooral het nut van het muZEEum en het Gemeentearchief, maar de ANBI-status hebben we niet. Verenigingen die dit willen, moeten namelijk aan een aantal voorwaar den voldoen die, in ons geval, de vrijheid van handelen nogal beperken. Zo is er de 90 procenteis, die inhoudt dat we elk jaar 90 procent van onze inkomsten moeten uitgeven aan de doelen die we nastreven. Omdat we als vereniging een behoorlijke huishouding hebben en altijd een buffer wil len houden voor mindere tijden, kunnen we niet altijd voldoen aan deze eis. Geen ANBI dus en geen aftrek. Nu gaat het bij onze vereniging om niet al te grote bedragen, zodat het belastingvoordeel ook niet erg groot zal zijn. Nu we het er toch over hebben: bijgaand vindt u de jaarlijkse contributiebrief. Ik hoop dat u ook in 2019 (en nog vele jaren daarna) de vereniging blijft steunen, en daarmee ons prachtige muZEEum en Gemeentearchief! 28 Den Spiegel

Den Spiegel | 2019 | | pagina 30