De Ronde van Walcheren voor schooljongens fietsend over het Bellamypark, 1961. Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; foto Dert. bal. Voor mij is het handbal uiteindelijk de springplank geworden naar de top en het Nederlands team. Fietsen was een andere sportieve bezigheid in Zeeland en dus ook in Vlissingen. Vlis- singers Bram Versluys en Maarten Ducrot (nu wielercommentator bij de NOS) waren bekende wielrenners. Naast het wielrennen kenden wij een aantal jaren de Ronde van Walcheren. Lagereschoolkinderen reden in teams. Naar ik meen van school of zoals ik in een team van de fietsenwinkel Kees in het Bellamypark (onze buurman). De fiets was van het bekende merk Locomotief. De out fit bestond uit zo'n mooi oud wielershirt. Fietsen moest in een rustig tempo en vol gens de verkeersregels. Punten werden gegeven voor beleefdheid, punctualiteit en verkeersveiligheid. Ik herinner mij dat het een hele happening was, met motorpolitie, reclamekaravaan en dergelijke. We reden dan een drietal avonden door de diverse Walcherse dorpen. Voor de plaatselijke bevolking was het een heel evenement. Jammer dat je na afloop die mooie fiets met wel drie versnellingen weer moest inle veren. Gelukkig kon je na een jaartje weer meedoen. Iets om naar uit te kijken. Zoals gezegd was het Bellamypark het hart van de stad en uitgangscentrum bij uitstek. Maar het herbergt ook de nodige geschie denis en betekenisvolle inwoners, zoals: Jacobus Bellamy (1757-1786), schreef on der het pseudoniem Zelandus diverse poëti sche werken. Zijn bekendste vertelling is de ballade van Roosje, waarin het verhaal staat opgetekend van de geschiedenis van een Vlissings meisje, dat volgens volksgewoonte in zee werd gedragen door haar geliefde. Zij komen helaas samen in een draaikolk en verdrinken. De fontein, een eerbetoon aan Betje Wolff en Aagje Deken. Literaire vriendinnen die samen de brievenroman Sara Burgerhart schreven. De fontein voor de vroegere St. Anna Kleuterschool is een monument en eerbetoon aan deze twee literaire groothe den. 10 Den Spiegel

Den Spiegel | 2019 | | pagina 12