het onder de Algemeene Lloyd vallende assurantiekantoor Veritas in zijn woon plaats Amsterdam. Hij werd inspecteur en agent van buitenlandse assuradeuren. Wellicht verkreeg hij de snelle benoeming via zijn vader, want die had ondertussen in Amsterdam een netwerk van contacten op gebouwd. Politiek Naast zijn baan had Tromp politieke am bities en die leverden hem een bekende naam op in de hoofdstad, aanvankelijk als raadslid, maar later vooral als wethouder van publieke werken. Dat laatste ambt be kleedde hij in de periode 1877-1879. Zijn werk bij het verzekeringswezen zegde hij pas op in 1887 omdat hij in dat jaar werd gevraagd om naar Den Haag te ko men, nadat de minister van Marine naar huis was gestuurd. Zo ging Tromp, zij het voor slechts een jaar lang, deel uitmaken van het kabinet Heemskerk. Daarnaast was hij in die periode voor één maand ad in terim minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Na zijn ministerschap trok Tromp zich te rug uit het openbare leven. In 1900 over leed hij in Den Haag. Bennekom In zijn vrije tijd vertoefde Frederik vaak op zijn buitenplaats in Gelderland. Villa Prinsenhof aan de Dorpsstraat in Benne- kom, van de burgemeestersfamilie Prins, kwam in handen van het echtpaar Tromp als gevolg van hun huwelijk. Frederik trouwde in 1855 met Simonetta Arnolda Johanna Prins, de burgemeestersdochter uit Ede. De Trompen kregen twee kinderen, dochter Augusta Elise en zoon Theodorus Marie. Net als zijn vader ging Theodorus naar de marine opleiding, maar hij moest nog tijdens zijn studie om gezondheidsre denen afhaken. Wat dat betreft herhaalde de geschiedenis zich jammerlijk. Ondanks dat schopte Theodorus Marie Tromp het toch tot secretaris van de Transvaalse pre sident in Zuid-Afrika. Villa Prinsenhof bestaat niet meer. Het sta tige herenhuis werd in 1923 afgebroken. Villa Prinsenhof aan de Dorpsstraat in Bennekom in 1906. (bron: Beeldbank Gemeentearchief Ede, GA 34869) April 2019 13

Den Spiegel | 2019 | | pagina 15