Frederik Cornells Trompweg? Het is algemeen bekend dat de Vlissingse boulevards Evertsen, Bankert en De Ruyter naar Vlissingse zeehelden of zeehelden families zijn genoemd. Er is een haaks op Boulevard Bankert staand straatje dat Trompweg heet. Deze weg is genoemd naar de zeehelden Tromp, ondanks het feit dat die familie geen persoonlijke band had met Vlissingen. Aanvankelijk lag de Trompweg, of beter gezegd de Trompstraat, op het zogehe ten Eiland aan de Vlissingse binnenhaven. De Trompstraat was een zijstraatje van de Kanaalstraat, de huidige Piet Heinkade. Ook andere straatjes in die wijk werden naar zeehelden genoemd. Dat werd bij raadsbesluit op 21 december 1906 be krachtigd naar aanleiding van het voor stel van burgemeester Van Doorn van Koudekerke en zijn wethoudersploeg. De woonwijk op 't Eiland werd door het geweld van de Tweede Wereldoorlog zo zwaar getroffen dat alle huizen na de oorlog werden afgebroken. Als gevolg van de ver woestingen verdween de Trompstraat zelfs in zijn geheel, om in 1987 weer tot leven te worden gewekt en als Trompweg een plek te krijgen bij Boulevard Bankert. Feitelijk is de weg een doorsteek tussen de woontoren Residence Admiraal Tromp en de voorma lige Zeevaartschool, beide aan diezelfde boulevard. Het was historisch meer verantwoord ge weest als de qua omvang bescheiden weg in 1987 niet naar de zeeheldenfamilie was genoemd, maar naar die andere Tromp. Natuurlijk was die geen zeeheld, zoals De Ruyter, de Bankerts en de Evertsens. Maar in tegenstelling tot de zeventiende-eeuwse Trompen was Frederik Cornelis wel een ge boren Vlissinger, die hier vijftien jaar lang opgroeide en die een man was die zijn spo ren tot op nationaal niveau heeft verdiend. Misschien kan de Vlissingse straatna- mencommissie zich eens buigen over een Trompweg in Vlissingen, met links de voormalige Zeevaartschool en rechts de woontoren Residence Admiraal Tromp, die net als de weg werd genoemd naar de bekende zeeheldenfamilie. Foto Jaco Simons. naamswijziging van deze weg. Er zijn aan de weg geen woon- of postadressen ver bonden en dus zal een tijdrovende ingreep niet aan de orde zijn. Een eerbetoon aan Frederik Cornelis Tromp zou zeker op zijn plaats zijn. JACO SIMONS, studeerde kerkorgel en piano aan het conservatorium. Naast het docentschap muziek houdt hij zich bezig met archiefonderzoek. Hij publiceerde in de bladen Den Spiegel, Arneklanken, Klaver Vier, Nehalennia, Saillant en De Wete. Bronnen Gemeentearchief Vlissingen - Burgerlijke stand en bevolking Vlissingen, inv.nr. 401, Wijkregister Vlissingen 1826-1830, deel D. - Burgerlijke stand en bevolking Vlissingen, inv.nr. 408A, Wijkregister Vlissingen 1826-1830, deel L - Kadaster Vlissingen, Oorspronkelijk Aanwijzende Tafel, sectie E, perceel 780. Ook te vinden op ht- tp://beeldbank.cultureelerfgoed.nl/ - Oud-rechterlijk archief Vlissingen, inv.nr. 750, folio 7-8, Register van Eygendom, Vlissingen 1610-1807. - Stads (gemeente) bestuur Vlissingen I, inv.nrs. 479 en 544. Internet - https://www.parlementairdocumentatiecentrum.nl - http://resources.huygens.knaw.nl 14 Den Spiegel

Den Spiegel | 2019 | | pagina 16