Van het bestuur Peter van Druenen Ik heb in mijn digitale agenda een taken- lijstje waarin ik alles opschrijf wat ik beloof om te gaan doen, met de datum erbij. Een van die taken is het schrijven van deze pa gina in het beste en mooiste tijdschrift van Vlissingen: Den Spiegel. Soms is er slechts één onderwerp waarover ik een verhaal kan schrijven met een kop en een staart. Sommigen van u weten dat ik dat het liefst doe. Soms echter is er in drie maanden tijd een hele lijst ontstaan met losse puntjes die ik graag onder uw aandacht wil brengen. Bij dezen dus. In de eerste plaats wil ik u met nadruk vra gen om mij uw e-mailadres toe te sturen wanneer dat nog nooit is gedaan of wan neer u de laatste jaren een nieuw e-mail- adres bent gaan gebruiken. U kunt dat zelf controleren: ik stuur regelmatig een e-mail naar de Vrienden met aankondigingen van lezingen of andere activiteiten. Wanneer u die niet (of al een tijdje niet) ontvangt, hebben wij geen actueel e-mailadres in ons bestand. U kunt dat makkelijk doen door een mail te sturen naar petervandruenen@ gmail.com, met als onderwerp: Vriend. Een tekst is niet nodig (mag wel natuurlijk!). In de tweede plaats wil ik u de nieuwe mu zikale zondagochtendactiviteit in het mu- ZEEum onder de aandacht brengen. Nou ja, nieuw, de tweewekelijkse klassieke concerten zijn er nu ruim een half jaar en velen van u zijn al een of meerdere keren geweest. Zij hebben daar kunnen genieten van muziek van wereldklasse, uitgevoerd door jonge, maar gelauwerde professio nals. Tijd: 11.30 - 12.30 uur. Plaats van handeling: de pakhuizen in het muZEEum. Speciaal voor de concerten is daar vorig jaar een sublieme vleugel geïnstalleerd waarover de musici zeer enthousiast zijn. Meer informatie: www.concertenvlissingen.nl. In de derde plaats wil ik u graag wijzen op een groot aantal festiviteiten die in 2019 gaan plaatsvinden in Vlissingen rondom de herdenking van de Slag om de Schelde, 75 jaar geleden. De Vrienden doen mee aan de festiviteiten met een speciale editie van Den Spiegel in november. Die krijgt u vanzelf in uw brievenbus. Voor de andere festiviteiten: zie de advertentie elders in dit blad. Tot slot een dringende oproep. Zoals u weet hebben de vrijwilligers van het muZEEum in 2018 de Naereboutprijs voor de vrijwil ligersorganisatie van het jaar gewonnen. Wij wisten natuurlijk al jaren dat het mu- ZEEum niet kan draaien zonder hun inzet in het muZEEum zelf, in de Oranjemolen en in de kazematten. Vooral voor de laatste locatie zoeken we nieuwe vrijwilligers die sleutelhouder, gastvrouw of gastheer wil len worden. Heeft u belangstelling of wilt u meteen een afspraak maken voor een ken nismakingsgesprek? Mail dan naar info@muzeeum.nl. 32 Den Spiegel

Den Spiegel | 2019 | | pagina 34