Plaquette ter nagedachtenis aan Florentius Marinus Wibaut (geb. 23 juni 1859 te Vlissin- gen en overleden te Amsterdam 29 april 1936). Deze plaquette, gemaakt door Jan Haas, ge plaatst in de Weteringstraat (vlak bij Wibauts geboortehuis aan het Groenewoud). foto Del van der Linden. Evenmin als bij de collega-bankiers is van de andere bankzaken bij de firma Wibaut veel bekend. Wel dat ook zij het aangren zende terrein van de verzekeringen betrad door agentschappen van verschillende verzekeringsmaatschappijen. Afzonderlijk kunnen nog worden genoemd de relaties met enkele plaatselijke bedrijven, met name de Vlissingsche Duinwaterleiding Maatschappij, de Stoomtram Walcheren en de bierbrouwerij De Meiboom. Wibaut was met de houthandel Alberts oprichter van de Vlissingsche Havendienst, die van 1883 tot 1888 bestond. Voor de roomskatholieke parochie in Vlissingen was Wibaut ook fi nancieel actief, onder andere met de uit gifte van een obligatielening. Plaatselijke activiteiten waren verder het lidmaatschap van commissies voor de stichting van een Oudheidkamer en later voor de Zeevaart school. Een opmerkelijke functie was die van vice-consul voor Oostenrijk-Hongarije, die Clemens al in 1878 verwierf. Of deze veel meer omvatte dan het ontvangen van Oostenrijkse hoogwaardigheidsbekleders die via Vlissingen reisden is niet duidelijk. Het lijkt erop dat Clemens Wibaut in be trekkelijk korte tijd zijn collega's/concur renten De Koster en Siegers inhaalde en zelfs overvleugelde. Daarbij moet wel wor den opgemerkt dat het economische getij duidelijk mee zat. Een aanwijzing voor een snelle groei is zeker dat hij in 1886 een nieuw kantoor met woning liet bouwen aan de Peperdijk I 33 (later Peperdijk 36) en enkele jaren later een woonhuis kocht aan de Wijnbergsche Kade K 106. Veelzeggend De Peperdijk in 1923 met in het midden het pand waarin de firma C.R.C. Wibaut van 1890 tot 1912 was gevestigd. Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen. 20 Den Spiegel

Den Spiegel | 2019 | | pagina 22