Archiefnieuws Ad Tramper Toekomst van het gemeentearchief Het gemeentearchief is al enige tijd bezig om een bezuiniging van 80.000 euro te ver wezenlijken en daarnaast het gemeentear chief voor te bereiden op de toekomst. Een bijna onmogelijke opdracht. Na veel over leg, met veel wikken en wegen, heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om de taken van het gemeente archief uit te besteden aan het Zeeuws Ar chief. De gemeenteraad moet hiermee nog wel akkoord gaan. Dit lijkt de enige manier om nog een toekomstbestendig gemeente archief over te houden, waarbij ook de be zuiniging gerealiseerd wordt. Het betekent dat de archieven naar Middel burg verhuizen. De personele consequen ties, ook voor de vrijwilligers, zijn nog niet helemaal duidelijk. In ieder geval gaat het Zeeuws Archief het wettelijke takenpak- ket van het gemeentearchief uitvoeren en komt er een soort relatiebeheerder om de contacten met de Vlissingse cultuurhisto rie te onderhouden. Dit schept mogelijk nieuwe kansen. Momenteel is de aandacht voor educatie en cultuurhistorie door het gemeentearchief teruggebracht tot alleen beschikbaar stellen. Dit mogelijke vertrek naar het Zeeuws Ar chief heeft consequenties voor de rol van het archief in de Vereniging Vrienden. Een eerste gesprek met het bestuur heeft inmid dels plaatsgevonden. We houden u verder op de hoogte. Fotocollectie Kruithof online Het Gemeentearchief Vlissingen neemt nauwel ijks nog particuliere collecties op, alleen als deze van bijzonder belang zijn. Paspoortstraat bij het schoolplein van de voormalige Julianaschool. Beslaan van paarden van Ko Louwerse door smid Steketee geholpen door Jan Jobse, ca. 1945. Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen, foto A.G. Kruithof. Juli 2019

Den Spiegel | 2019 | | pagina 29