Wdk i K 1 Vanuit de Vriendenvereniging van het Zeeuws maritiem muZEEum is het initiatief opgepakt om de presentatie van de Biber te verbeteren, waardoor de onderzeeër be ter zichtbaar zal zijn en meer in het oog springt. Bewoner, bezetter en bevrijder De huidige presentatie over Uncle Beach in de Oranjemolen was aan vervanging toe. In samenwerking met de gemeente Vlissin- gen zijn bouwkundige aanpassingen gere aliseerd om de toegang en beheer van de presentatieruimte te verbeteren. De pre sentatie wordt momenteel gemoderniseerd. Het muZEEum verwacht de vernieuwde ex positie binnenkort te openen. Wapens, kunst en technologie BOMMEN GRANATEN is een 'reflectie expositie' over wapens, kunst en techno logie. Hedendaagse kunstwerken van Dani Ploeger en werk uit de verzameling van de gemeente Vlissingen gaan in dialoog met objecten uit de collecties van het muZEE- um en het Gemeentearchief. Militaire interesses en technologische inno vatie zijn vaak verstrengeld. Uitvindingen en ontwikkelingen in het kader van de productie van nieuwe wapens liggen aan de basis van veel consumententechnolo gie. Omgekeerd worden civiele elektronica steeds vaker gebruikt voor militaire doel einden. Hierdoor is het leven van alledag - in wat op het eerste gezicht een vreedzame omgeving lijkt - indirect verbonden met ge welddadige conflicten elders in de wereld. Tegelijkertijd zijn vuurwapens in de nasleep van recente terroristische aanslagen wijd verbreid geworden in de straten van West- Europese metropolen. Gladde, alledaagse hightech gadgets coexisteren op deze ma nier met geweldstechnologieën die uit een ander tijdperk lijken te komen. De expositie omvat onder andere foto's, video's en installaties van kunstenaars Phil Bloom, Hans Eijkelboom en Gregory Green. De installatie Work Table IV (2001) van Gregory Green is één van grootste werken uit de hedendaagse kunstcollectie van de gemeente Vlissingen en omvat een tafel met de ingrediënten om een bom te bouwen, waarbij het lijkt alsof de bommen- bouwer midden in het werk even is wegge- De installatie Work Table IV (2001) van Gregory Green. 30 Den Spiegel

Den Spiegel | 2019 | | pagina 32