Van het bestuur Peter van Druenen Op woensdag 3 april deden we in de pak huizen van het muZEEum een experiment. Dat kwam zo. We hebben de laatste jaren bij de verschillende lezingen die we orga niseren door het jaar heen, altijd volle bak. Het tekent de trouw en het enthousiasme bij de leden van onze vriendenvereniging, maar ook de honger naar kennis! Het expe riment van 3 april bestond eruit dat we een combinatie wilden hebben van een lezing en levende muziek. Die muziek moest ko men van Celia Swart, een jonge Vlissingse componiste die momenteel landelijk volop in de belangstelling staat. Het idee was dat ze naar Vlissingen zou komen met twee begeleiders (Femke Steketee saxofoon en Tobias Borsboom piano) en een program ma zou maken waarin onder andere een compositie van Celia zou worden gespeeld. Zij zelf zou er dan iets over vertellen. We waren in de gelukkige omstandigheid dat Jos Jobse, de organisator van de succes volle zondagochtendconcerten in het mu- ZEEum, alles wilde regelen en ook zijn be stand met belangstellenden zou attenderen op de voorstelling. Volle zaal verzekerd! Een paar dagen voor het concert zakte mij de moed in de schoenen. Er waren slechts zeventien aanmeldingen. Waren de vrien den alleen maar geïnteresseerd in geschie denislezingen of was er iets anders aan de hand? Aan de prijs kon het niet liggen: 5 euro voor leden en 10 euro voor niet- leden. Op de valreep konden we nog wat reclame maken via de e-mail en de pers, maar hard liep het nog steeds niet. En toen werd het woensdagavond... en hadden we om 20 uur alsnog een (bijna) volle zaal, vooral dankzij de losse kaartverkoop op de avond zelf. Het vertel- concert werd een groot succes, vooral na tuurlijk vanwege de drie musici die een zeer afwisselend programma hadden bedacht, maar ook door het publiek dat duidelijk te kennen gaf de uitvoering zeer op prijs te stellen. Houd de komende tijd onze website in de gaten: www.vriendenmuzeeum.nl en let op uw e-mail. Wanneer er iets wordt georgani seerd laten we het weten. Ontvangt u deze nieuwsbrieven niet? Stuur dan een mail naar petervandruenen@gmail.com, met als onderwerp: Vriend. Een tekst is niet nodig (mag wel natuurlijk!). 32 Den Spiegel

Den Spiegel | 2019 | | pagina 34