ste geboortejaar werd herdacht. Het werk van Haas is een zogeheten bronsplastiek. Bij de plaquette is informatieve tekst ge voegd. Het kunstwerk werd onthuld door de toenmalige minister voor Wonen, Wijken en Integratie Eberhard van der Laan. Aan de gevel van Floors geboortehuis in het Groenewoud treffen we helaas geen in formatiebordje. Dat zou wel op zijn plaats zijn, ook al kunnen we de tekst bij de pla quette in de tegenover het Groenewoud lig gende Weteringstraat vinden. Middelburg In de Zeeuwse hoofdstad zijn we snel klaar als we zoeken naar herinneringen aan Wibaut. In de periode dat de Vlissinger werkzaam was bij de houthandel van Alberts aan de zogeheten Houttuinen, nu Achter de Houttuinen bij de Kloveniersdoelen, woonde hij in de Lange Noordstraat op nummer 33. Tot 1893 zou hij hier blijven. Woonhuis in de Noordstraat, Middelburg. (foto: Jaco Simons) Het witgeverfde huis is van enorme om vang. Er hangt hier een informatiebordje aan de gevel, zij het van bescheiden for maat. Het werd geplaatst in 2009, in het zelfde jaar dat in Vlissingen het bronsplas tiek werd onthuld. Amsterdam Anders dan in Vlissingen en Middelburg is het aantal herinneringen aan Wibaut in Amsterdam. Daar wordt de naam Wibaut dagel ijks ontelbare malen genoemd. Lo gisch, want we vinden hier zoveel plekken waaraan zijn naam is verbonden. We beginnen met de twee belangrijkste Wibaut-herinneringen. De Wibautstraat, in de volksmond kortweg De Wibaut, is een van de belangrijkste straten van de stad. De weg had eigenlijk een heuse verkeers ader tussen de rondweg Amsterdam en het IJ moeten worden, maar dat plan werd niet voltooid. Daarom heeft De Wibaut nu de allure van een avenue of boulevard; breed Wibautstraat, vanaf het dak van het Volkshotel, Amsterdam. (foto: Jaco Simons) 10 Den Spiegel

Den Spiegel | 2020 | | pagina 12